Janusz Palikot

i

Autor: Art Service/SUPER EXPRESS, SHUTTERSTOCK

Janusz Palikot

Kontrowersyjny polityk i biznesmen chce kupić znany browar! Złożył już ofertę

2023-03-17 12:25

Janusz Palikot złożył wstępną ofertę zakupu Browaru Leżajsk od Grupy Żywiec. Deklaruje, że chce utrzymać produkcję i zatrudnienie w zakładzie. W lutym Grupa Żywiec poinformowała, że Browar Leżajsk zakończy swoją działalność w połowie roku.

Grupa Żywiec ogłosiła zamiar reorganizacji swojej produkcji w Polsce. Planuje między innymi inwestować w browary w Żywcu, Elblągu, Warce i Namysłowie oraz zakończyć produkcję w Browarze Leżajsk. Zakład ten zatrudnia 103 osoby, a w 2021 roku uwarzył około 800 tysięcy hektolitrów piwa. Janusz Palikot zadeklarował, że chce odkupić Browar Leżajsk. Podkreślił, że chce pozostawienia linii produkcyjnych i marki piwa Leżajsk. Zaproponował też, by gmina Leżajsk dołączyła do grupy udziałowców. Jako termin transakcji wskazuje koniec II lub III kwartału 2023 r. 

Simon Amor, prezes zarządu Grupy Żywiec stwierdził w lutym, że decyzja o zamiarze zakończenia produkcji w Browarze Leżajsk została podjęta po "dogłębnej analizie i jest częścią transformacji w kierunku silnego, zrównoważonego i odpornego na przyszłość łańcucha dostaw".

-Zdaję sobie sprawę z tego, że to jest trudny moment dla naszych pracowników i społeczności w Leżajsku. Jesteśmy dumni z naszych tradycji piwowarskich i utrzymamy markę Leżajsk w naszym portfolio. Zmiana, którą ogłaszamy, jest jednak niezbędna, abyśmy jako Grupa mogli się adaptować do zmieniających się warunków rynkowych i budować silną firmę na przyszłość – komentuje Simon Amor.

Sonda
Lubisz piwo?
Pieniądze to nie wszystko - Dawid Piekarz
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze