Jaka jest najwyższa emerytura w Polsce? Dostaje ją... górnik. Na kopalni pracował ponad 60 lat!

i

Autor: pixabay.com Mężczyzna ma 81 lat i ponad 60 lat pracował na kopalni. Może liczyć na blisko 23 tysiące złotych emerytury miesięcznie

GODZINY DLA SENIORÓW już od jutra. Jakie są zasady? W jakich sklepach?

2020-10-14 11:42

Wracają godziny dla seniorów. To oznacza, że wracają ograniczenia w handlu w godzinach 10-12. W tym czasie zakupy mogą robić tylko osoby powyżej 60. roku życia. Sprawdź, w jakich sklepach są godziny dla seniorów oraz od kiedy obowiązują.

W Polsce wciąż przybywa osób zakażonych koronawirusem. Z tego względu rząd ponownie wprowadził godziny dla seniorów, czyli czas, gdy zakupy w sklepach mogą robić tylko osoby po 60. roku życia. Skorzysta na tym więcej osób, niż wiosną. Wtedy bowiem w godzinach 10-12 zakupy w sklepach mogły robić wyłącznie osoby powyżej 65. roku życia. Takie rozwiązanie ma pomóc w ochronie osób starszych, które ze względu na wiek, najciężej przechodzą zakażenie koronawirusem.

Podczas środowej konferencji minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg po raz kolejny zaapelowała do seniorów, aby w związku z sytuacją epidemiczną bez potrzeby nie opuszczali domów i przestrzegali zasad sanitarnych. Szefowa MRiPS w wywiadzie dla Programu 1 Polskiego Radia przypomniała, że od jutra obowiązują godziny dla seniorów, wskazując jednocześnie, że "będą oczywiście mogli dokonywać zakupów w innej porze, ale to będzie dedykowany czas". Sprawdź poniżej, co warto wiedzieć na ten temat. 

ZOBACZ TEŻ: Godziny dla seniorów: Mają pretensje, bo starsi mogą zrobić bezpiecznie zakupy

Kiedy i w jakich godzinach? 

Godziny dla seniorów zaczną obowiązywać od czwartku 15 października. Codziennie w dni powszednie, czyli od poniedziałku do piątku, w godzinach 10:00 do 12:00, zakupy w sklepach będą mogły zrobić jedynie osoby powyżej 60. roku życia. 

Przepis ten obowiązuje w wybranych placówkach, tj. drogeriach, aptekach oraz w sklepach spożywczych takich jak Biedronka, Lidl, Carrefour, Tesco, Auchan, Kaufland itd. Co ważne, nowe ograniczenie nie będzie wprowadzane w galeriach handlowych, na przykład w sklepach odzieżowych oraz w sklepach meblowych czy budowlanych.

W środę na konferencji w siedzibie resortu rodziny minister Marlena Maląg po raz kolejny zapewniła, że rząd dba o seniorów, m.in. poprzez realizację programów takich, jak trzynaste emerytury, "Senior plus" i Aktywność Społeczna Osób Starszych.

SPRAWDŹ TAKŻE: Koronawirus w Polsce: Sanepid nie pozwala szkołom na zdalne nauczanie?

Sonda
Czy uważasz, że zamiast godzin dla seniorów, rząd powinien na nowo wprowadzić handel w niedziele?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze