Jarosław Kaczyński

i

Autor: Jan Bielecki/East News Jarosław Kaczyński

Kosmiczna emerytura Jarosława Kaczyńskiego! Ujawniono majątek prezesa PiS

2021-05-28 14:09

Emerytura Jarosław Kaczyńskiego szokuje. Prezes Prawa i Sprawiedliwości żyje jak król na emeryturze, a o kwocie jego świadczenia emerytalnego większość seniorów może jedynie pomarzyć. A dodatkowo Kaczyński otrzymuje jeszcze pensję parlamentarną i drugie wynagrodzenie z Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, gdzie piastuje stanowisko wicepremiera. Jaką emeryturę ma Kaczyński? Sprawdź!

EMERYTURA JAROSŁAWA KACZYŃSKIEGO. Ile dostaje prezes PiS?

Ile zarabia Jarosław Kaczyński? Jaką ma emeryturę? Jaki majątek ma prezes PiS? Emeryt Jarosław Kaczyński, mimo pobierania świadczeń emerytalnych, wciąż pozostaje aktywny zawodowo jako poseł oraz prezes PiS. Dodatkowo od ubiegłego roku prezes Prawa i Sprawiedliwości wszedł do rządu w randze wicepremiera, za co również otrzymuje wynagrodzenie. Według najnowszego oświadczenia majątkowego Kaczyńskiego (z datą 30 kwietnia 2021 r.), prezes największej partii w Polsce, otrzymał z ZUS 85 790 złotych emerytury! To oznacza, że emerytura Kaczyńskiego w 2020 r. to 7150 złotych miesięcznie! Taka suma świadczenia emerytalnego może przywrócić o zawrót głowy większość seniorów w Polsce.

Warto przypomnieć, że prezes PiS zadbał o to, aby skutecznie podnieść swoją emeryturę. Po pierwsze, oficjalnie emerytem został 2 lata po tym, kiedy osiągnął wiek emerytalny, a więc zwiększył swój kapitał w ZUS. Po drugie, wstrzymał się z pobieraniem emerytury do lipca, kiedy to świadczenie naliczane było korzystniej.

ZOBACZ: ZUS zabiera emerytom pieniądze! Po 31 maja znów to zrobi! Jak tego uniknąć?

Kaczyński wszedł na mównicę i nagle zaczął modlitwę w Sejmie. Miał ważny powód

Dwie pensje Kaczyńskiego

Jak wygląda pozostały majątek Kaczyńskiego? Z nowego oświadczenia majątkowego wicepremiera wynika, że Kaczyński jest właścicielem 1/3 domu o powierzchni ok. 150 m2 (o wartości 1 500 000 złotych)! Na swoim koncie bankowym prezes PiS posiada potężne oszczędności w kwocie 143 tys. zł. Nie ma się co dziwić, bo oprócz sowitej emerytury Kaczyński w ubiegłym roku otrzymywał dwie pensje - jako poseł ponad 100 tys. zł (ok. 8300 złotych miesięcznie) i na stanowisku wicepremiera (od października 2020 r.) zarobił prawie 42,5 tys. zł, co na miesiąc daje ponad 14 tys. zł! Łącznie z emeryturą, pensja Kaczyńskiego pod koniec roku wyniosła prawie 30 tys. złotych!

Sonda
Czy prezes PiS słusznie otrzymuje tak wysoką emeryturę?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze