Grzegorz Schetyna

i

Autor: Paweł Skraba/SUPER EXPRESS Kosmiczny majątek Grzegorza Schetyny. 19 tys. zł pensji i masa nieruchomości [OŚWIADCZENIE MAJATKOWE]

Kosmiczny majątek Grzegorza Schetyny. 19 tys. zł pensji i masa nieruchomości [OŚWIADCZENIE MAJATKOWE]

2022-05-27 14:24

Znamy majątek Grzegorza Schetyny. Jeden z liderów PO i najbardziej znanych polityków opozycji żyje na wysokim poziomie. Z najnowszego oświadczenia majątkowego Schetyny wynika, że poseł dorobił się pokaźnego majątku. Liczne nieruchomości, ogromna pensja i gigantyczna suma na koncie zwalają z nóg. Poniżej prezentujemy pełne oświadczanie majątkowe Grzegorza Schetyny, które zostało opublikowane na stronie internetowej Sejmu RP.

Nowe oświadczenie majątkowe Grzegorza Schetyny [27.05.2022]

Grzegorz Schetyna należy nie tylko do grona najbardziej doświadczony i rozpoznawalnych postaci na polskiej scenie politycznej. Jeden ze współzałożycieli Platformy Obywatelskiej i Koalicji Obywatelskiej może też pochwalić się imponującym majątkiem. Na koncie posła znajduje się ponad pół miliona złotych oszczędności! Jak pisze w oświadczeniu majątkowym Grzegorz Schetyna, zgromadzone 510 000 złotych po części "tytułem dziedziczenia spadku małżonki". Zaskórniaki polityka opozycji dopełnia "skromna" kwota 3600 euro, czyli w przeliczeniu na narodową walutę - ok. 16 500 złotych.

Liczne nieruchomości Schetyny

Grzegorz Schetyna wie, co robić z pieniędzmi. Polityk korzystające z dobrej sytuacji na rynku nieruchomości zainwestować w mieszkania. Zgodnie z oświadczeniem majatkowym polityka PO, Schetyna posiada dom o powierzchni 240 m2 o wartości (1 200 000 złotych - współwłasność małżeńska) oraz aż cztery mieszkania (w tym również dwa garaże). Pierwsze z nich jest największe - 54,7 m2 o wartości 350 000 złotych (współwłasność małżeńska), kolejne to już niewielkie lokale o powierzchni wiele ponad 30 m2, które są warte kolejno: 239 000 zł, 239 000 zł i 275 000 zł.

Iwona Duda, PKO BP, Pieniądze to nie wszystko

Ile zarabia Grzegorz Schetyna? Ogromna pensja posła i zarobki z nieruchomości

Jak Schetyna zarobił na te wszystkie mieszkania i ogromny dom? Poseł od wielu lat zasiada w Sejmie i to przynosi wymierne korzyści finansowe. Schetyna zasiadając w ławach poselskich zarobił w ostatnim roku 117 250 złotych (uposażenie poselskie) i ponad 32 000 zł z tytułu diety poselskiej. Konto polityka zasilają też wpływy z najmu nieruchomości - rocznie to ponad 81 000 zł. Sumując te kwoty, to średnio Schetyna zarabia 19 tys. złotych miesięcznie!

Sonda
Czy politycy twoim zdaniem zarabiają za dużo?

Jakim samochodem jeździ Schetyna?

W garażu posła PO stoi BMW z rocznika 2017. Polityk nie podał nazwy modelu posiadanego auta. Co ciekawe, w oświadczeniu majątkowym Schetyny nie ma żadnej wzmiance o kredytach i pożyczkach. 

Pełne oświadczenie majątkowe posła XY znajduje się na stronie internetowej Sejmu RP

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze