Grzegorz Schetyna

i

Autor: Paweł Skraba/SUPER EXPRESS Kosmiczny majątek Grzegorza Schetyny. 19 tys. zł pensji i masa nieruchomości [OŚWIADCZENIE MAJATKOWE]

Kosmiczny majątek Grzegorza Schetyny. 19 tys. zł pensji i masa nieruchomości [OŚWIADCZENIE MAJATKOWE]

2022-05-27 14:24

Znamy majątek Grzegorza Schetyny. Jeden z liderów PO i najbardziej znanych polityków opozycji żyje na wysokim poziomie. Z najnowszego oświadczenia majątkowego Schetyny wynika, że poseł dorobił się pokaźnego majątku. Liczne nieruchomości, ogromna pensja i gigantyczna suma na koncie zwalają z nóg. Poniżej prezentujemy pełne oświadczanie majątkowe Grzegorza Schetyny, które zostało opublikowane na stronie internetowej Sejmu RP.

Nowe oświadczenie majątkowe Grzegorza Schetyny [27.05.2022]

Grzegorz Schetyna należy nie tylko do grona najbardziej doświadczony i rozpoznawalnych postaci na polskiej scenie politycznej. Jeden ze współzałożycieli Platformy Obywatelskiej i Koalicji Obywatelskiej może też pochwalić się imponującym majątkiem. Na koncie posła znajduje się ponad pół miliona złotych oszczędności! Jak pisze w oświadczeniu majątkowym Grzegorz Schetyna, zgromadzone 510 000 złotych po części "tytułem dziedziczenia spadku małżonki". Zaskórniaki polityka opozycji dopełnia "skromna" kwota 3600 euro, czyli w przeliczeniu na narodową walutę - ok. 16 500 złotych.

Liczne nieruchomości Schetyny

Grzegorz Schetyna wie, co robić z pieniędzmi. Polityk korzystające z dobrej sytuacji na rynku nieruchomości zainwestować w mieszkania. Zgodnie z oświadczeniem majatkowym polityka PO, Schetyna posiada dom o powierzchni 240 m2 o wartości (1 200 000 złotych - współwłasność małżeńska) oraz aż cztery mieszkania (w tym również dwa garaże). Pierwsze z nich jest największe - 54,7 m2 o wartości 350 000 złotych (współwłasność małżeńska), kolejne to już niewielkie lokale o powierzchni wiele ponad 30 m2, które są warte kolejno: 239 000 zł, 239 000 zł i 275 000 zł.

Iwona Duda, PKO BP, Pieniądze to nie wszystko

Ile zarabia Grzegorz Schetyna? Ogromna pensja posła i zarobki z nieruchomości

Jak Schetyna zarobił na te wszystkie mieszkania i ogromny dom? Poseł od wielu lat zasiada w Sejmie i to przynosi wymierne korzyści finansowe. Schetyna zasiadając w ławach poselskich zarobił w ostatnim roku 117 250 złotych (uposażenie poselskie) i ponad 32 000 zł z tytułu diety poselskiej. Konto polityka zasilają też wpływy z najmu nieruchomości - rocznie to ponad 81 000 zł. Sumując te kwoty, to średnio Schetyna zarabia 19 tys. złotych miesięcznie!

Sonda
Czy politycy twoim zdaniem zarabiają za dużo?

Jakim samochodem jeździ Schetyna?

W garażu posła PO stoi BMW z rocznika 2017. Polityk nie podał nazwy modelu posiadanego auta. Co ciekawe, w oświadczeniu majątkowym Schetyny nie ma żadnej wzmiance o kredytach i pożyczkach. 

Pełne oświadczenie majątkowe posła XY znajduje się na stronie internetowej Sejmu RP

Najnowsze