Jarosław Kaczyński

i

Autor: Piotr Grzybowski/SE Jarosław Kaczyński

Ujawniono majątek Kaczyńskiego! O takiej emeryturze mógłby pomarzyć każdy senior

2022-05-27 14:51

Oświadczenie majątkowe Jarosława Kaczyńskiego zostało dziś opublikowane na stronie Sejmu, rzecz jasna wraz z majątkami innych polityków. Wygląda na to, że prezes PiS zaciskał pasa, bo w ciągu roku zebrał aż 100 tys. zł oszczędności. Na pewno pomogła mu w tym sowita emerytura, której wysokość również opublikowano w oświadczeniu.

Jarosław Kaczyński i jego oświadczenie majątkowe

Dziś oświadczenia majątkowe polityków za 2021 rok zostały opublikowane na stronie Sejmu, a w tym oświadczenie Jarosława Kaczyńskiego, aktualne na stan 31 grudnia 2021 roku. Prezes PiS ma 253 tys. zł oszczędności, więc względem ubiegłego roku udało mu się odłożyć 111 tys. zł (rok temu oświadczył, że ma 142 tys. zł oszczędności).

W odłożeniu takiej kwoty na pewno pomogła mu wysoka emerytura z ZUS, która wyniosła 90,2 tys. zł za cały rok (ok. 7500 zł miesięcznie). Ponadto z racji piastowania funkcji wicepremiera, otrzymał 208 tys. zł z Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Jarosławowi Kaczyńskiemu przysługuje także dieta poselska wysokości 5 tys. zł.

Iwona Duda, PKO BP, Pieniądze to nie wszystko

Majątek Jarosława Kaczyńskiego

Jak wynika z oświadczenia majątkowego, Jarosław Kaczyński ma również 1/3 udziału w domu powierzchni 150 metrów kwadratowych, wycenionym na ok. 1,8 mln zł. Nie posiada również żadnych ruchomości w postaci samochodów, zegarków etc., których wartość przekraczałaby 10 tys. zł. 

Prezes PiS nie prowadzi również żadnej firmy, ani nie posiada udziału w spółkach. W oświadczeniu znalazła się jednak informacja o zajmowaniu "funkcji honorowej", tzn. fotela przewodniczącego Rady Fundacji Instytutu im. Lecha Kaczyńskiego.

Jarosław Kaczyński posiada również dług w postaci kredytu w Spółdzielczej Kasie Oszczędnościowo-Kredytowej imienia Stefczyk wysokości ponad 84 834 zł. Pełne oświadczenie majątkowe posła Jarosława Kaczyńskiego znajduje się na stronie internetowej Sejmu RP.

Sonda
Czy politycy twoim zdaniem zarabiają za dużo?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze