Robert Kubica: Ściganie się jest jak nałóg

i

Autor: PAWEŁ JASKÓŁKA / SUPER EXPRESS

Kubica: Formuła 1 jest dużym biznesem. Kierowców jest tylko dwudziestu

2022-05-16 11:39

- Nigdy nie wierzyłem na sto procent, że będę w F1. Twardo stąpam po ziemi, mam też swoje lata. Formuła 1 się zmienia, jest też dużym biznesem, firmą marketingową. Kierowców jest tylko dwudziestu - powiedział w rozmowie z "Super Biznesem" na Impact'22 Robert Kubica. Co jeszcze zdradził nam słynny kierowca rajdowy? Obejrzyjcie poniższe wideo.

Robert Kubica na Impact'22

Podczas Impact'22 w Poznaniu Robert Kubica powiedział nam, że praca w F1 jako kierowca rezerwowy i testowy w Alfa Romeo F1 Team Orlen jest czymś szczególnym. Jak wyjaśnił to szansa bycia częścią Formuły 1, której nie spotyka się na co dzień. Dodał, że chciałby bardzo startować, ale to nie jest takie proste, szczególnie w tym roku Obecnie Kubica przygotowuje się do 24-godzinnego wyścigu Le Mans, ale też pełni rolę testowego kierowcy w zespole Alfa Romeo F1 Team Orlen. Polski kierowca opowiedział „Super Expressowi” o współpracy z PKN Orlen i planach na przyszłość.

Ja nigdy nie wierzyłem na sto procent, że będę w F1. Twardo stąpam po ziemi, mam też swoje lata. Formuła 1 się zmienia, jest też dużym biznesem, firmą marketingową. Kierowców jest tylko dwudziestu. Nigdy nie mów nigdy, ale realistycznie patrząc, to zadanie jest bardzo trudne. Z drugiej strony, jeszcze trudniejsze było, kiedy wracałem po 7 latach po wypadku i nieobecności w padoku. W ubiegłym roku wróciłem, zastępując Kimiego Raikkonena, ale mówiąc o powrocie stałym, to będzie to bardzo trudne. Nigdy nie mów nigdy, ale trzeba na to zadanie patrzeć realistycznie.

Obejrzyjcie wywiad z Robertem Kubicą poniżej:

Robert Kubica Impact 2022

Podpisanie kontraktu z rajdowcem było dla PK Orlen złotym strzałem. Szacuje się, że tylko w zeszłym roku PKN Orlen uzyskał na Kubicy 650 milionów złotych ekwiwalentu reklamowego. Co sam sportowiec robi z pieniędzmi?

- Bardzo prosta odpowiedź – nie inwestuję (śmiech). Trzeba wyjaśnić, to co mówiłem wcześniej. PKN Orlen spokojnie poradziłby sobie w Formule 1 beze mnie. Ale, szczególnie w czasach pandemii, pokazał, jak solidnym jest partnerem. Wielu sponsorów uciekło ze sportu, wykorzystało sytuację, żeby wynegocjować nowe warunki. A PKN Orlen pokazał klasę. Pan prezes Daniel Obajtek nie tylko zadbał o zespół Formuły 1, ale też i o nas sportowców. PKN Orlen wszedł do Formuły 1 z jasnym celem i ten cel osiągnął - wyznał.

Sonda
Czy Robert Kubica znów będzie stałym kierowcą Formuły 1?

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki

Najnowsze