Kukiz ostro o podwyżkach dla polityków: "Koryto+"

2016-07-19 21:56
Paweł Kukiz
Autor: BARTŁOMIEJ KUDOWICZ Paweł Kukiz

Paweł Kukiz na swoim profilu na Facebooku skrytykował decyzję rządu Beaty Szydło o sporych podwyżkach dla polityków i urzędników państwowych. Lider formacji Kukiz'15 określił je mianem "Koryto +", nawiązując do rządowych programów 500+ oraz Mieszkanie+.

- Koryto+ czyli kolejna Dobra Zmiana :-) Milego Dnia :-) – napisał Paweł Kukiz na Facebooku. Obok wpisu znalazły się dwie grafiki. Na jednej z nich widać uśmiechniętą szefową rządu i wyliczenie, że Beata Szydło daje sobie podwyżkę z 16,7 tys. zł do 24,1 tys. zł. I dopisek: "Pozdrowienia dla emerytów i rencistów".

Zobacz również: Rząd za obniżeniem wieku emerytalnego. Pracujemy krócej od 1 października 2017

Kontrowersyjny projekt pojawił się w Sejmie nagle w poniedziałek wieczorem. Po cichu, bez możliwości podejrzenia druku projektu ustawy, politycy przyznali sobie podwyżki sięgają ponad 7 tys. zł miesięcznie!

Najwięcej na dobrej zmianie dla członków rządu zyska firmująca ją premier Beata Szydło, której zarobki mają wzrosnąć o ponad 7 tysięcy zł brutto. Po podwyżce będzie zarabiała aż 24 100 zł. Nieco więcej od niej ma zarabiać tylko prezydent Andrzej Duda, którego wynagrodzenie ma wzrosnąć do 5 tys. zł do 25 000. Pierwszy raz ma się także pojawić pensja dla małżonki prezydenta, która do tej pory musiała być utrzymywana z dochodów męża. Znacznie wzrosną też zarobki wicepremierów, ministrów, wiceministrów i wojewodów. Każdy z nich może liczyć na dodatkowe od 4 do 5 tys. zł. Więcej na ten temat przeczytasz TUTAJ

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze