Piotr Muller

i

Autor: Tomasz radzik Piotr Muller

Kwarantanna narodowa przedłużona! Jasna deklaracja rzecznika rządu. Co z powrotem do szkół?

2021-01-07 11:26

Koronawirus nie odpuszcza. Kolejne kraje wprowadzają lockdown. Także polski rząd zmuszony jest reagować i zamierza przedłużyć obowiązującą do 17 stycznia kwarantannę narodową. Informację taką podał rzecznik rządu Piotr Mueller w programie "Tłit" w WP.pl. Tym samym zapowiadany powrót uczniów klas 1-3 do nauczania stacjonarnego staje pod dużym znakiem zapytania. Szczegóły poznamy na przełomie tego i następnego tygodnia - powiedział Mueller.

Kwarantanna narodowa przedłużona?

W całej Europie ruszył proces szczepień przeciw Covid-19. Jednak do pokonania pandemii droga jest jeszcze daleka. Wirus nie odpuszcza i zmusza kolejne kraje do zaostrzania restrykcji w walce chorobą. Z tego samego powodu rząd Mateusza Morawieckiego chce przedłużyć lockdown - czyli zamknięcie większość branż, sklepów w galeriach handlowych czy nauczanie zdalnie. - Na tym etapie najbardziej możliwym wariantem jest ich przedłużenie. Taka informacja powinna pojawić się na przełomie tego i następnego tygodnia - powiedział rzecznik rządu w wp.pl. 

Uwaga! ZUS zawiesza emerytury! Tylko tak możesz tego uniknąć

Zamieszki w USA. Dantejskie sceny przed Kapitolem

Powrót do szkół opóźniony

Tym samym zagrożony jest powrót najmłodszych uczniów do szkół. Przypomnijmy, że minister edukacji Przemysław Czarnek zapowiedział, że uczniowie klas 1-3 mają szansę na nauczanie stacjonarnego po zakończeniu ferii zimowych 17 stycznia. Te nadzieje mocno studzi rzecznik rządu. - Nie jestem tak dużym optymistą. Ale jeśli byłaby taka decyzja podejmowana, to byłyby to klasy 1-3 - dodał Piotr Mueller. Zdaniem przedstawiciela rządu, szczegóły dotyczące przedłużenia lockdownu w Polsce poznamy na przełomie tego i następnego tygodnia.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze