Lotnisko Berlin Brandenburg

i

Autor: Shutterstock Lotnisko Berlin Brandenburg

Strajk

Lecisz do Niemiec? Samoloty będą odwołane. W środę rusza wielki strajk na lotnisku w Berlinie

2023-01-24 12:27

Związek zawodowy Verdi poinformował, że w środę (25 stycznia 2023 roku) z lotniska Berlin-Brandenburg (BER) w stolicy Niemiec nie będą startowały samoloty pasażerskie. Powodem jest strajk ostrzegawczy. W strajku będą brać udział m.in pracownicy służb obsługi naziemnej i ochrony.

Strajk na lotnisku w Berlinie. Loty zostaną odwołane

"W tej sytuacji należy założyć, że na lotniku BER tego dnia nie będą mogły odbywać się żadne regularne loty pasażerskie, dlatego poinformowaliśmy również wszystkie współpracujące z nami firmy o zapowiadanym strajku ostrzegawczym" - poinformowała w poniedziałek spółka lotniskowa.

Strajk ostrzegawczy będzie trwał przez całą środę – od rana do późnego wieczora.

Strajk ostrzegawczy. Pracownicy domagają się podwyżek

Jak poinformował związek Verdi, dotychczasowe rozmowy w sprawie układów zbiorowych nie przyniosły rezultatu, w związku z czym "pasażerowie muszą spodziewać się poważnych opóźnień i odwołań lotów". Verdi domaga się podwyżki w wysokości 500 euro miesięcznie dla pracowników obsługi naziemnej i lotniska w okresie dwunastu miesięcy.

Odwołane loty. Co z zakupionymi biletami?

"W związku z zapowiedzianym na jutro strajkiem ostrzegawczym personelu lotniska w Berlinie, rejsy do stolicy Niemiec zostaną anulowane. Pasażerowie mogą zwrócić bilet, lub zmienić rezerwację na stronie lot.com" - poinformował za pośrednictwem Twittera Krzysztof Moczulski Rzecznik prasowy PLL LOT

Port lotniczy Berlin Brandenburg

Port lotniczy Berlin Brandenburg im. Willy’ego Brandta to międzynarodowy port lotniczy w Niemczech, w kraju związkowym Brandenburgia, w Schönefeld, na południe od Berlina, przy autostradzie A113. Port lotniczy położony jest na południe od dawnego portu lotniczego Schönefeld i wykorzystuje południowy pas startowy tego lotniska. Północny pas startowy lotniska Schönefeld został przecięty przez autostradę i wyłączony z użytkowania. W związku z inwestycją przesiedlono ponad 300 mieszkańców miejscowości Diepensee i Selchow. 

Sonda
Czy obawiasz się anulowania lotów?
Pieniądze to nie wszystko Paulina Matysiak
Najnowsze