Samolot linii Ryanair

i

Autor: Shutterstock Samolot linii Ryanair

Linie lotnicze

Ryanair opuszcza lotnisko w Modlinie i podnosi ceny biletów! Wiemy, gdzie przewoźnik przenosi swoje loty

2023-01-26 3:29

Linie lotnicze Ryanair opuszczają lotnisko w Modlinie i wracają na lotnisko Chopina w Warszawie. Loty z "Okęcia" będą dostępne już od sezonu letniego. Z wypowiedzi Michała Kaczmarzyka, prezesa Ryanair w Polsce wynika, że szczegóły będą znane na przełomie stycznia i lutego, a siatka wakacyjnych połączeń będzie zawierała atrakcyjne kierunki.

Ryanair wraca na warszawskie "Okęcie"

Pierwsze doniesienia dotyczące powrotu linii lotniczych Ryanair na lotnisko Chopina pojawiły się już w listopadzie 2022 roku. Jak informuje portal warszawa.naszemiasto.pl przewoźnik wystąpił i otrzymał sloty na uruchomienie 23 tras z Lotniska Chopina. Podejrzewano, ze jest to metoda negocjacyjna na uzyskanie korzystniejszego porozumienia z lotniskiem w Modlinie.

O tym, ze Ryanair wróci na warszawskie "Okęcie" poinformował Michał Kaczmarzyk prezes polskiej spółki Ryanaira w rozmowie z "Rzeczpospolitą".

"Część z tych slotów, które nam przyznano jest atrakcyjna i będziemy chcieli z nich skorzystać. Wszystko stanie się jasne, kiedy ogłosimy siatkę połączeń na sezon letni, czyli pod koniec stycznia lub na początku lutego" - poinformował Michał Kaczmarzyk.

Zmiany w strukturze lotniska po pandemii

W rozmowie z "Rzeczpospolitą" podkreślił, że jeszcze przed pandemią kierownictwo Lotniska Chopina wskazywało, że port osiągnął maksymalne możliwości i że nie ma tam już miejsca na nowe trasy, szczególnie planowane przez tanich i czarterowych przewoźników.

Po pandemii natomiast stołeczny port jest w połowie pusty a siatki połączeń są redukowane. W związku z tym oraz ilością obsługiwanych pasażerów (25-30 mln osób rocznie) aktualnie jest tam dużo miejsca  dla nowych tras i przewoźników.

Ryanair zapowiada podwyżki cen biletów

Ryanair po raz kolejny zapowiedział podwyżki cen biletów na wybranych trasach. "Myślę, że istnieje perspektywa, iż tego lata znów zobaczymy wzrosty cen. Z pewnością zmiany obejmą europejskie trasy na krótkich dystansach" - powiedział w rozmowie z Agencją Reutera prezes firmy Michael O'Leary. Jako przyczyny wskazuje drożejące paliwo oraz kryzys wywołany pandemią i wojną w Ukrainie.

Sonda
Lubisz lotnisko Chopina w Warszawie?
Pieniądze to nie wszystko Rafał Brzoska

Kochasz podróże i gotowanie? Ten podcast jest dla Ciebie!

Posłuchaj apetycznej rozmowy o kulinarnych podróżach i kuchennych inspiracjach.

Listen on Spreaker.
Najnowsze

Materiał sponsorowany