Adam Glapiński

i

Autor: East News Adam Glapiński

Kurs u Glapińskiego

"Lekcje" u Glapińskiego. NBP będzie uczyć Polaków jak zarządza się bankiem

2022-09-09 13:24

Zapisy na inauguracyjny kurs "Akademii NBP" pt. "Finanse i polityka pieniężna" zostały właśnie uruchomione na stronie akademia.nbp.pl. W ramach kursu Narodowy Bank Polski we współpracy z Krajową Szkołą Administracji Publicznej im. Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Lecha Kaczyńskiego (KSAP) umożliwi uczestnikom poszerzenie wiedzy z zakresu bankowości centralnej.

Kurs u Glapińskiego z bankowości

Adam Glapiński, prezes NBP wyszedł z inicjatywą stworzenia “Akademii NBP” w celu poszerzenia wiedzy ekspertów z dziedziny bankowości. Zapisy na kurs “Finanse i polityka pieniężna” wystartowały, a dołączyć można poprzez stronę akademia.nbp.pl. 

Jednym z wykładowców podczas zajęć będzie prof. Adam Glapiński, jak również prof. Marta Kightley (wiceprezes NBP), prof. Beata Javorcik z Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju, prof. Robert Holzmann (prezes Narodowego Banku Austrii), prof. Segriy Nikolaychuk (wiceprezes Narodowego Banku Ukrainy), prof. David Marsh z Oficjalnego Forum Instytucji Monetarnych i Finansowych, prof. Ireneusz Dąbrowski z Rady Polityki Pieniężnej, prof. Jacek Kotłowski (zastępca w Departamencie Analiz i Badań Ekonomicznych NBP), prof. Piotr Zapadka z Warszawskiej Izby Adwokackiej oraz prof. Juliusz Jabłecki (dyrektor Departamentu Zarządzania Ryzykiem Finansowym NBP).

Forum w Karpaczu 2022: Andrzej Kensbok

Kto może uczestniczyć w “lekcjach” u Glapińskiego?

Kurs przeznaczony jest dla profesjonalistów z dzieci finansów i bankowości, którzy chcę poszerzyć swoją wiedzę z zakresu polityki monetarnej, niezależności banku centralnego oraz funkcjonowania rynków finansowych i nadzoru nad nimi. - Szanownemu gremium wykładowców dziękuję za współpracę i wkład w edukację, która - mam nadzieję - przełoży się na budowę elit bankowości centralnej w tej części Europy - powiedział prezes NBP, Adam Glapiński. 

Wykłady będą miały formę spotkań stacjonarnych w Warszawie w siedzibie Narodowego Banku Polskiego i w KSAP. Rozpoczną się 21 października 2022 r, a ostatni wykład zakończy się certyfikatami potwierdzającymi zakończenie kursu. 

Sonda
Jak oceniasz działalność Adama Glapińskiego?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze