Galerie handlowe na Śląsku. Sklepy zostaną zamknięte! Rząd wprowadza nowe ograniczenia. Koronawirus w Polsce

i

Autor: Pixabay.com / Zdjęcie ilustracyjne Galerie handlowe na Śląsku. Sklepy zostaną zamknięte! Rząd wprowadza nowe ograniczenia. Koronawirus w Polsce

Lockdown. Co będzie czynne w galeriach handlowych

2020-11-04 16:04

Galerie handlowe zamknięte w dużej części. Zakaz wchodzi w życie od soboty 7 listopada. Od tego dnia nie zrobimy zakupów m.in. w sklepach z odzieżą, obuwiem, książkami. Jest jednak lista punktów, które będą mogły działać. Zobacz, które sklepy i lokale usługowe będą mogły być otwarte w galeriach handlowych.

Lockdown w Polsce. Koronawirus szaleje na całym świecie. W Polsce sytuacja staje się dramatyczna. W związku z tym rząd wprowadza kolejne obostrzenia. Na liście najnowszych restrykcji znalazło się zamknięcie galerii handlowych. Ale są pewne wyjątki. Od soboty, 7 listopada, sklepy w galeriach handlowych będą zamknięte z wyjątkiem wybranych sklepów: spożywczych, z artykułami dla zwierząt, aptek, drogerii, punktów usługowych typu poczta, saloników prasowych. Co ważne, czynne pozostaną też sklepy remontowo-budowlane.

W życie wchodzą też nowe zasady dotyczące tych sklepów, które będą mogły działać pomimo zakazu. W mniejszych sklepach o powierzchni do 100 mkw. będzie mogła przebywać 1 osoba na każde 10 mkw., a w sklepach dużych powyżej 100 mkw. pozostaje 1 osoba na każde 15 mkw. 

Cały czas podczas zakupów obowiązuje zasłanianie nosa i ust. Osoby niestosujące się do tego wymogu, poza osobami zwolnionymi na mocy obowiązujących przepisów prawa, nie powinny być obsługiwane.

Z pandemią koronawirusa walczymy od marca. Teraz sytuacja się pogarsza z dnia na dzień. Tylko w środę zanotowano około 25 tys. nowych zakażeń koronawirusem. Dlatego rząd decyduje się na kolejne restrykcje. Pamiętajmy o zasadzie DDM: dystans, dezynfekcja, maseczka. 

Zobacz: Lockdown w Polsce. Czy IKEA będzie czynna?

Gen. Skrzypczak: Stan wyjątkowy jest konieczny! Pandemia i protesty wymykają się spod kontroli [Super Raport]
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze