koronawirus

i

Autor: fot.pixabay.com Koronawirus na Podkarpaciu. Raport Ministerstwa Zdrowia: piątek 12.11.2021

Lockdown i zakaz podróży na Wielkanoc? Rząd przedstawi rekomendacje

2021-03-06 11:41

Myślę, że za tydzień, dwa pojawią się rekomendacje dot. Wielkanocy; będą to zalecenia, żebyśmy ograniczyli kontakty mobilne swoje, bo to jest główna przyczyna zwiększenia zakażeń COVID-19 - powiedział w wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.

Kraska pytany w Radiu Zet, czy rząd wie już, jakie ewentualne ograniczenia wprowadzi w związku ze zbliżającymi się świętami Wielkiej Nocy, powiedział: "Pamiętam rok temu, kiedy mówiliśmy, że następne święta już będą świętami normalnymi. No niestety wydaje się, że na pewno jakieś ograniczenia w przemieszczaniu (będą). Myślę, że będą to zalecenia, tak, jak zawsze, żebyśmy jednak pewnie ograniczyli te kontakty mobilne swoje, bo to jest jakby główna przyczyna zwiększenia zakażeń".

 - To jest początek kwietnia, czyli dość nieodległy termin. My oczywiście o tym myślimy i myślę, że za tydzień, dwa takie rekomendacje się pojawią - przekazał Kraska.

 Dopytywany, czy będą to rekomendacje czy zakazy, odpowiedział: "jestem zwolennikiem zawsze rekomendacji, bo wierzę w mądrość Polaków".

SPRAWDŹ: Zmiany w 500+: Po tych słowach ministra rodzice będą WŚCIEKLI!

- Tak przeważnie się to dzieje. Jeżeli będzie sytuacja gorsza, niż w tej chwili, wtedy być może pojawią zakazy, ale w tej chwili nie ma jeszcze decyzji - zaznaczył wiceminister.

 W tym roku Wielkanoc wypada 4 kwietnia.

Express Biedrzyckiej - Artur Dziambor: Trzeba skończyć z lockdownem

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki

Najnowsze