Minister stanowczo o 500 plus. Fatalne wiadomości dla rodziców. "Takiej możliwości nie ma"

2021-03-06 8:55 maal PAP
500 plus 2021
Autor: Shutterstock 500 plus 2021

W tej chwili nie ma planów waloryzacji świadczenia 500 plus, ale przygotowujemy strategię demograficzną i jednym z jej elementów będą kwestie związane ze wsparciem rodzin - powiedział wiceminister rodziny i polityki społecznej Stanisław Szwed.

W ostatnim czasie media pisały o planowanych przez rząd zmianach w programie "Rodzina 500 plus". Ma to mieć związek z tym, że z powodu inflacji realna wartość comiesięcznego dodatku jest dziś niższa niż była w chwili wprowadzenia.

 Wiceminister rodziny Stanisław Szwed pytany przez PAP o te doniesienia, powiedział, że w tej chwili nie ma planów waloryzacji 500 plus.

 - W tegorocznym budżecie takiej możliwości nie ma. Koszt programu Rodzina 500 plus wynosi 41 mld zł rocznie. To duży wysiłek państwa, ale to świadczenie jest bardzo ważne, bo pomaga rodzinom - powiedział Szwed, zwracając uwagę, że wsparcie okazało się szczególnie ważne w czasie pandemii koronawirusa.

ZOBACZ TEŻ: Kaczyński, Tusk i Korwin-Mikke w PRL. Nie uwierzysz, co robili! [ZDJĘCIA]

Przez Covid-19 nie może uzyskać świadczenia 500+

- W tej chwili nie ma planów waloryzacji świadczenia 500 plus, ale przygotowujemy strategie demograficzna i jednym z elementów tej strategii będą też kwestie związane ze wsparciem rodzin. Stoimy przed olbrzymim wyzwaniem, jakim jest demografia i to nie jest kwestia jednej czy dwóch kadencji, ale najbliższych kilkudziesięciu lat - podkreślił wiceszef MRiPS.

Program Rodzina 500 plus ruszył 1 kwietnia 2016 roku, zakładał wypłatę świadczenia w wysokości 500 zł, bez kryterium dochodowego, na drugie i kolejne dzieci do ukończenia przez nie 18. roku życia. Od lipca 2019 r. działa on w rozszerzonej formule - świadczenie przysługuje wszystkim dzieciom do 18 lat, bez względu na dochód osiągany przez rodzinę.

Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze