Kaczyński, Korwin-Mikke, Tusk

i

Autor: Tomasz Radzik, Piotr Grzybowski Tak żyli polscy politycy w PRL

Co oni robili? Kaczyński, Tusk i Korwin-Mikke teraz i dawniej [ZDJĘCIA]

2021-03-06 7:42

Jarosław Kaczyński, Donald Tusk i Janusz Korwin-Mikke swoją karierę zawodową jak i polityczną rozpoczynali w PRL. Chociaż dzisiaj są uznanymi politykami, to początki niekoniecznie były łatwe. Choć w PRL oficjalnie pracę miał każdy, to zwykle nic nie można było za nią kupić. Dodatkowo przeszkadzała też działalność opozycyjna przeciw socjalistycznej władzy. Sprawdziliśmy, co w PRL robili Kaczyński, Korwin-Mikke i Tusk.

Jeden jest prezesem PiS, byłym premierem a dziś wicepremierem. Drugi to jeden z zasiadającej w Sejmie Konfederacji, dawniej prezes lub przewodniczący wielu partii. Trzeci był przewodniczącym Radym Europejskiej, premierem Polski, a obecnie szefuje Europejskiej Partii Ludowej. Jarosław Kaczyński, Janusz Korwin-Mikke i Donald Tusk. Jedni z najbardziej znanych w Polsce polityków. Na swojej działalności dorobili się pokaźnych majątków.

Jarosław Kaczyński może się pochwalić, że na koncie uzbierał 129 tys. zł oszczędności. Prezes PiS, zgodnie ze swoim ostatnim oświadczeniem majątkowym, jest również właścicielem 1/3 domu o powierzchni ok. 150 m2. We wcześniejszych oświadczeniach Kaczyński wyceniał posiadłość na zawrotną sumę 1,5 miliona złotych.

UWAGA! Rząd sprawdzi nasze emerytury, zarobki i jak mieszkamy! MUSISZ TO UJAWNIĆ!

Janusz Korwin-Mikke dysponuje oszczędnościami w wysokości 40 tys. złotych oraz 10 tys. euro, czyli około 44,5 tys. zł. Poseł Konfederacji nie posiada żadnych papierów wartościowych, ale za to może pochwalić się drogimi nieruchomościami. Korwin-Mikke jest właścicielem pięciu działek, które łącznie wycenił na 6 milionów zł.

Sedno Sprawy - Janusz Korwin-Mikke

W przypadku Donalda Tuska nie można stwierdzić, jakie nieruchomości posiada dzisiaj oraz ile pieniędzy ma na koncie. Wiemy natomiast, ile zarobił jako "Król Europy". W 2014 roku Tusk wkroczył do europejskiej polityki i finansowej elity. Poza sutą pensją (ok. 105-140 tys. zł miesięcznie), miał do dyspozycji trzech kamerdynerów, czterech kierowców i 30-osobowy sekretariat. Do tego Tuskowi przysługiwała dieta na pokrycie wynajmu mieszkania, nie wspominając już o budżecie reprezentacyjnym, dzięki któremu nie musiał finansować zakupu garniturów. Przez to w ciągu niemal pięciu lat majątek Tuska wzrósł o 6,7 mln zł.

Jak zaś to wszystko się zaczęło? W naszej galerii poniżej możecie zobaczyć, jak zaczynali Kaczyński, Korwin-Mikke i Tusk w PRL!

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki

Najnowsze