Stracił pracę za cytat z Biblii. Ksiądz z Włoszczowy biegłym w sprawie zwolnienia w IKEA

i

Autor: mastrminda/Pixabay Stracił pracę za cytat z Biblii. Ksiądz z Włoszczowy biegłym w sprawie zwolnienia w IKEA

Lockdown w Polsce. Kiedy otworzą IKEA?

2020-11-09 12:23

Zgodnie z decyzją rządu od 7 listopada obowiązują ograniczenia dotyczące m.in. handlu w galeriach. Część sklepów meblowych, m.in. IKEA, zamknęło swoje salony stacjonarne. Wszystko przez zmianę w rządowym rozporządzeniu. W ostatniej chwili ujęto w nim sklepy meblowe, których w projekcie dokumentu nie było. Zobacz, kiedy IKEA ponownie otworzy swoje sklepy.

W związku z rosnącą liczbą zakażeń koronawirusem premier Mateusz Morawiecki zapowiedział wprowadzenie nowych obostrzeń, które weszły w życie od soboty 7 listopada. W rozporządzeniu - inaczej niż w projekcie - sklepy meblowe nie znalazły się w wykazie placówek, które od soboty są czynne w galeriach. Z tego względu IKEA poinformowała, że zamyka swoje sklepy do odwołania. 

"Zgodnie z decyzją rządu od jutra 11 sklepów IKEA w Polsce zostaje zamkniętych dla klientów. Jeszcze wczoraj rządowy projekt rozporządzenia zakładał, że będziemy otwarci. Opublikowane dzisiaj przed 19 rozporządzenie zmieniło swoją treść" - brzmiał komunikat sieci meblowej. 

ZOBACZ TEŻ: Banany za darmo w Biedronce. Ale nie dla wszystkich

IKEA poinformowała równocześnie, że choć 11 sklepów stacjonarnych zostanie zamkniętych, to nadal zakupy będzie można robić za pośrednictwem strony internetowej oraz aplikacji. Sieć zaznaczyła, że otwarte pozostaną wszystkie Punkty Odbioru Zamówień. Kiedy sklepy zostaną ponownie otwarte? Zgodnie z ogłoszonymi przez premiera nowymi ograniczeniami, część sklepów w galeriach i parkach handlowych ma być zamknięta do 29 listopada. Teoretycznie 30 listopada sklepy powinny zostać otwarte, wszystko jednak zależy od sytuacji epidemicznej w Polsce. 

SPRAWDŹ TAKŻE: Zasiłek opiekuńczy przywrócony. Jak go dostać: krok po kroku

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze