LUKSUSOWE auto Biedronia. Europoseł mnoży majątek

2020-06-11 21:10 mos, hsb
Kandydat na prezydenta Robert Biedroń ujawnia nam swój majątek
Autor: Marcin Wziontek / SE

Na europejskich stanowiskach można się nieźle dorobić. Dowodem na to są oświadczenia majątkowe polityków, które są składane zarówno na początku, jak i na końcu kadencji. Posłem, który mnoży swoje oszczędności jest Robert Biedroń. Wszystko wskazuje na to, że wysoka pensja z Brukseli pozwoliła mu także na zmianę samochodu, na nowszy i droższy model. Zobacz, jaki majątek posiada obecny kandydat na prezydenta Polski.

Pracować w Parlamencie Europejskim to nie tylko prestiż, ale także wysoka pensja. Przykładem na to może być majątek Roberta Biedronia, który przez niemal rok pracy w Brukseli widocznie się pomnożył. W zeznaniu finansowym polityka możemy zobaczyć sumę zaoszczędzonych pieniędzy, nabyte nieruchomości czy tez drogie przedmioty, takie jak samochód. To właśnie czterokołowiec Roberta Biedronia zainteresował nas najbardziej.

ZOBACZ TEŻ: Koronawirus a kryzys. Jak restauratorzy odnajdują się w „nowej normalności”?

Ze złożonego oświadczenia wynika, że Robert Biedroń w nieruchomości nie inwestuje. Od kilku lat jest właścicielem dwóch mieszkań: 40,84-metrowego o wartości 330 tys. zł (własnościowe prawo do lokalu, 3/5 udziału) oraz 40,80-metrowego o wartości 210 tys. zł (również własnościowe z prawem do lokalu, połowa udziału). Europoseł Wiosny jednak należy do osób oszczędnych. W ubiegłorocznym zeznaniu finansowym wykazał aż dziesięć lokat terminowych na łączną kwotę 174 833 złotych. Najnowsze oświadczenie majątkowe pokazuje, że polityk zgromadził oszczędności w wysokości niemal 45 tys. zł oraz około 26 tys. euro, czyli około 117 tys. zł.

Polityk za pracę w Parlamencie Europejskim otrzymał 53299,40 euro, czyli około 242 tys. zł. Dochód ze stosunku pracy Biedronia to 77817,39 zł. Dodatkowo wpisane dochody polityka to działalność wykonana osobiście (w tym umowy zlecenie) 1732,35 zł oraz prawa autorskie, które przyniosły mu dochód w wysokości 17694,33 zł. Europoseł Wiosny jednak nie odmawia sobie przyjemności. Dzięki oświadczeniu majątkowemu wiadomo, jaki samochód prywatnie użytkuje kandydat na prezydenta. To luksusowy Volkswagen Tiguan z 2019 roku o wartości aż 140 tys. zł.

SPRAWDŹ TAKŻE: Analiza Instytutu Staszica: DROGI POLSKI WĘGIEL? Mity kontra rzeczywistość

Najnowsze