Kongres 590 - Marek Dietl

i

Autor: ARTUR HOJNY/SUPER EXPRESS Marek Dietl: Płace mogą nie dogonić inflacji

Marek Dietl, prezes GPW: Powinniśmy polskie usługi finansowe oferować globalnie

2021-10-06 13:17

Podczas Kongresu 590 w Warszawie, gościem studia "Superbiznesu" był Marek Dietl, prezes Giełdy Papierów Wartościowych. W trakcie rozmowy poruszono m.in. temat ekspansji polskich instytucji finansowych za granicą, ich znaczenia dla społeczeństwa, gospodarki i 30-lecia GPW.

Marek Dietl, prezes GPW o znaczeniu instytucji finansowych i ekspansji polskich firm za granicą

- Dla mnie instytucje i duże i małe są ważne w gospodarce. Dobrze działają państwa z silnymi instytucjami. Instytucje finansowe to krwiobieg gospodarki. Nie powinniśmy o tym myśleć, tylko działać. Jeśli coś jest na pierwszej stronie gazet, to wiemy, że coś jest nie tak [...] Musi to działać tak, żebyśmy nie popełniali błędów w alokacji środków w gospodarce. Błędne decyzje objawiają się po jakimś czasie - mówił Marek Dietl w rozmowie z "Superbiznesem".

ZOBACZ Polacy coraz częściej korzystają z BLIKA. Za co go cenią?

Kongres 590 2021: Silne instytucje finansowe mają olbrzymie znaczenie we wzroście gospodarczym państwa - Marek Dietl prezes zarządu GPW

Dietl podkreślił również, że obecnie polski sektor finansowy jest wygodny dla konsumentów i jednocześnie nie generuje dużego ryzyka. Mimo to, na liście 400 największych instrumentów finansowych nie ma żadnego z Polski, a są z relatywnie małego kraju, takiego jak Finlandia. Według Dietla zarówno polskie instytucje, banki, jak i GPW może rozpocząć zagraniczną ekspansję, ale droga do niej będzie wyjątkowo długa i wyboista. Więcej w zamieszczonym nagraniu.

Najnowsze