Mateusz Morawiecki się wygadał. Będzie obniżka akcyzy!

2021-11-22 15:09
Mateusz Morawiecki
Autor: Marcin Gadomski/Super Express

Tarcza antyinflacyjna, którą obiecał rząd, wciąż jest owiana aurą tajemnicy. Wiadomo, że Zjednoczona Prawica pracuje nad rozwiązaniami, które mają na celu złagodzić skutki inflacji obywatelom, szczególnie tym najuboższym. Do tej pory nie przedstawiono jednak, jak będą wyglądały konkretnie plany rządu, wiadomo było jedynie o dopłatach do prądu, reszta pozostała w sferze domysłów. Na dzisiejszej konferencji prasowej w Gdańsku Mateusz Morawiecki zdradził część rządowego planu, jak się okazuje, tarcza antyinflacyjna zakłada obniżenie akcyzy na nośniki energii.

Mateusz Morawiecki wygadał część planów rządu

Jak powiedział Morawiecki w poniedziałek na konferencji prasowej w Gdańsku, rząd część "tarczy antyinflacyjnej" będzie chciał wdrożyć jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia. „Ona będzie zawierała takie elementy, jak obniżenie akcyzy na nośniki energii” - stwierdził Morawiecki dodając, że „o szczegółach powiemy w swoim czasie”. Zaznaczył też, że rząd jest „praktycznie gotowy”, aby ten projekt przedstawić.

ZOBACZ Gigantyczna podwyżka prądu. Zobacz, o ile więcej zapłacisz?

Przemówienie premiera Mateusza Morawieckiego na Złotych Laurach 2021

Zdaniem Morawieckiego, to nośniki energii są współodpowiedzialne za gwałtowne wzrosty cen, a dowodem na to jest fakt, że w „ogromnej większości krajów Europy” inflacja jest historycznie wysoka w ciągu 20 czy 30 lat.

Za wysokie ceny energii odpowiada Gazprom, Rosja, Nord Stream 2 oraz ci w Europejskiej Partii Ludowej, którzy nie tylko nie zablokowali Nord Stream 2, ale sprzyjali wybudowaniu tego gazociągu” - oświadczył Morawiecki. Jak dodał, dziś ten gazociąg stanowi element szantażu w rękach prezydenta Rosji Władimira Putina. (PAP)

Sonda
Obawiasz się podwyżki cen prądu?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze