Mateusz Morawiecki u sasiądki z torbami

i

Autor: Mateusz Morawiecki Facebook/screen shot

Mateusz Morawiecki z torbami u sąsiadki. Nie uwierzysz, CO ZROBIŁ! [WIDEO]

2020-11-03 19:51

Zakup żywności, leków albo spacer z psem. To sposoby wsparcia seniorów w ramach rządowego Korpusu Wsparcia Seniorów. Pomagać zaczął również szef rządu Mateusz Morawiecki, który postanowił zrobić niespodziankę samotnej kobiecie i przyniósł jej zakupy. Cała akcja została nagrana i umieszczona w formie wideo na jego Facebooku. Zobacz, jak można pomóc seniorom.

Wzrost zakażeń na koronawirusa w Polsce spowodował, że ponownie wprowadzono restrykcje, obostrzenia oraz zalecenia. Jednym z nich jest apel do seniorów, aby ci, bez większej konieczności, nie opuszczali swoich domów. To właśnie osoby starsze są grupą najbardziej narażoną na ciężki przebieg infekcji ze względu na ogólne osłabienie organizmu spowodowane wiekiem oraz często chorobami współistniejącymi. Niestety, nie zawsze seniorzy są w stanie sami sobie zrobić zakupy czy udać się na spacer z psem. W związku z tym rząd uruchomił Program Wspieraj Seniora - Solidarnościowy Korpus Wsparcia Seniorów. Członkiem programu został sam szef rządu, czym pochwalił się w mediach społecznościowych, dołączając wideo ukazujące wizytę u starszej kobiety. 

"Proste pytanie “może w czymś pomóc?”, dzwonek do drzwi starszego sąsiada, chwila naszej uwagi - czasem tylko tyle potrzeba, by zmienić czyjąś rzeczywistość na lepsze" - tymi słowami rozpoczął wpis na swoim Facebooku premier Mateusz Morawiecki. 

ZOBACZ TEŻ: Walka z pandemią. Rząd wprowadza duże zmiany

Kogo odwiedził Mateusz Morawiecki? "Pani Alicja, którą dziś odwiedziłem, ma 86 lat i jest jedną z setek tysięcy samotnych seniorów, którzy potrzebują teraz tej uwagi mocniej, niż kiedykolwiek." - wyjaśnił we wpisie polityk. Morawiecki pragnie zwrócić uwagę, jak w czasach pandemii koronawirusa jest ciężko, szczególnie osobom samotnym. Przy okazji premier zachęca do pomocy innych. 

"Wszystkim nam jest trudno, ale samotność w starości jest jedną z najgorszych rzeczy, jaka może przytrafić się człowiekowi. Epidemia koronawirusa nie zwolniła nas z obowiązku bycia przyzwoitym. Wręcz przeciwnie - trudne czasy wymagają od nas więcej i stanowią test solidarności. Proste odruchy serca urastają dziś do rangi ratujących życie i mogą stanowić granicę między życiem i śmiercią. Pamiętajmy o tym i pomagajmy naszym seniorom. Jestem dumny, że mogę być członkiem korpusu wsparcia seniorów! Was też do tego zachęcam - więcej informacji, jak pomagać znajdziecie na stronie➡️ www.wspierajseniora.pl" - czytamy we wpisie premiera. 

Przypominamy, że program zakłada pomoc w dostarczeniu niezbędnych produktów do domu seniora, by ograniczyć konieczność wychodzenia osób starszych na zewnątrz podczas pandemii, ze względu na ich bezpieczeństwo.

SPRAWDŹ TAKŻE: Szukasz pracy? W tej branży pracownicy mogą przebierać w ofertach

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze