Media publiczne jednak dostaną miliardy. Sejm odrzucił wniosek Senatu

2020-02-13 21:39 mos
Pieniądze
Autor: _Alicja_ / pixabay.com

Sejm odrzucił uchwałę uchwałę Senatu sprzeciwiającą się przyznaniu mediom publicznym dotacji. Co to oznacza? TVP i Polskie Radio otrzymają finansową pomoc w wysokości 1,95 miliarda złotych. Aby pieniądze trafiły na media publiczne, niezbędny będzie podpis prezydenta.

Dzisiaj wieczorem posłowie głosowali nad uchwałą Senatu o odrzuceniu noweli Ustawy o radiofonii i telewizji oraz ustawy abonamentowej. Zakłada ona wprowadzenie rekompensaty o łącznej wysokości 1,95 mld zł w 2020 r. dla TVP i Polskiego Radia, z przeznaczeniem na realizację misji publicznej. Sejm właśnie większością głosów PiS odrzucił senacki sprzeciw. Oznacza to, że do mediów publicznych na wsparcie trafi gigantyczna kwota. Za odrzuceniem opowiedziało się 232 posłów PiS. 220 było przeciw, nikt się nie wstrzymał.

ZOBACZ TEŻ: Ksiądz ZDZIERA za pogrzeb! Brzeziny apelują do papieża, poseł RP INTERWENIUJE

Opozycja była przeciwko, marszałek Senatu Tomasz Grodzki proponował, by te pieniądze wspomogły Narodową Strategię Onkologiczną. Chęć przekazania dwóch miliardów na onkologię zamiast na media publiczne wyrażał też Waldemar Kosiniak-Kamysz. Ostatecznie Sejm odrzucił uchwałę Senatu.

Najnowsze