Z kraju Putina uciekają milionerzy

i

Autor: PAP/EPA/YURI KOCHETKOV / POOL Z kraju Putina uciekają milionerzy

Putin ma poważny problem. Będzie zapaść gospodarki?

2022-06-18 15:51

W 2022 roku z Rosji wyniesie się trzy razy więcej osób z majątkiem przekraczającym 1 mln dolarów niż w roku 2019 – oceniła firma Henley & Partners, która pomaga zamożnym klientom w przeprowadzkach do innych krajów, na którą powołuje się amerykańska telewizja CNN. Wyjazd 15 tys. milionerów będzie oznaczał spadek łącznej ich liczby w Rosji o 15 proc. - napisano w raporcie firmy. Co to oznacza dla gospodarki rosyjskiej?

Milionerzy uciekają z Rosji. Co to oznacza?

Początek exodusu potwierdził w CNN Andrew Amoils, kierownik działu badań w New World Wealth. Rosja „krwawi milionerami” – powiedział Andrew Amoils, kierownik działu badań w firmie New World Wealth, której dane wykorzystano w prognozie. -Dane dotyczące migracji majątków są bardzo ważnym miernikiem stanu gospodarki”, a exodus bogaczy zazwyczaj poprzedza „każdą poważną zapaść kraju w historii  – powiedział Amoils.

-Rosja staje się dla nich krajem, w którym poziom życia – ze względu na sankcje i wycofywanie się zachodnich korporacji z rynku – spadł poniżej poziomu, który są w stanie zaakceptować - dodaje Andrew Amoils.   

Express Biedrzyckiej - Leszek Miller: Zachód nie ma innej broni niż sankcje

Bojkot rosyjskich klientów na świecie

Z danych Banku Światowego wynika, że wojna obniży PKB Rosji skurczy się o 11,2 procent w 2022 roku.   Przypomnijmy, że z Rosji wycofały się również pod naciskiem opinii klientów największe światowe marki. Bojkot Rosjan jako klientów wprowadziły również ekskluzywne marki poza granicami Rosji. Przykładowo Chanel ogłosiła, że ogranicza sprzedaż ubrań, perfum i innych luksusowych produktów klientom rosyjskim w butikach poza granicami Rosji. Firma tłumaczy to przestrzeganiem unijnych sankcji w związku z wojną na Ukrainie. Francuski dom mody wydał oświadczenie po tym, jak rosyjskie influencerki i przedstawiciele mediów publicznie narzekali na to, że nie mogli zrobić zakupów w butikach Chanel także poza Rosją.

Sonda
Popierasz sankcje wobec Rosji?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze