Z kraju Putina uciekają milionerzy

i

Autor: PAP/EPA/YURI KOCHETKOV / POOL Z kraju Putina uciekają milionerzy

Putin ma poważny problem. Będzie zapaść gospodarki?

2022-06-18 15:51

W 2022 roku z Rosji wyniesie się trzy razy więcej osób z majątkiem przekraczającym 1 mln dolarów niż w roku 2019 – oceniła firma Henley & Partners, która pomaga zamożnym klientom w przeprowadzkach do innych krajów, na którą powołuje się amerykańska telewizja CNN. Wyjazd 15 tys. milionerów będzie oznaczał spadek łącznej ich liczby w Rosji o 15 proc. - napisano w raporcie firmy. Co to oznacza dla gospodarki rosyjskiej?

Milionerzy uciekają z Rosji. Co to oznacza?

Początek exodusu potwierdził w CNN Andrew Amoils, kierownik działu badań w New World Wealth. Rosja „krwawi milionerami” – powiedział Andrew Amoils, kierownik działu badań w firmie New World Wealth, której dane wykorzystano w prognozie. -Dane dotyczące migracji majątków są bardzo ważnym miernikiem stanu gospodarki”, a exodus bogaczy zazwyczaj poprzedza „każdą poważną zapaść kraju w historii  – powiedział Amoils.

-Rosja staje się dla nich krajem, w którym poziom życia – ze względu na sankcje i wycofywanie się zachodnich korporacji z rynku – spadł poniżej poziomu, który są w stanie zaakceptować - dodaje Andrew Amoils.   

Express Biedrzyckiej - Leszek Miller: Zachód nie ma innej broni niż sankcje

Bojkot rosyjskich klientów na świecie

Z danych Banku Światowego wynika, że wojna obniży PKB Rosji skurczy się o 11,2 procent w 2022 roku.   Przypomnijmy, że z Rosji wycofały się również pod naciskiem opinii klientów największe światowe marki. Bojkot Rosjan jako klientów wprowadziły również ekskluzywne marki poza granicami Rosji. Przykładowo Chanel ogłosiła, że ogranicza sprzedaż ubrań, perfum i innych luksusowych produktów klientom rosyjskim w butikach poza granicami Rosji. Firma tłumaczy to przestrzeganiem unijnych sankcji w związku z wojną na Ukrainie. Francuski dom mody wydał oświadczenie po tym, jak rosyjskie influencerki i przedstawiciele mediów publicznie narzekali na to, że nie mogli zrobić zakupów w butikach Chanel także poza Rosją.

Sonda
Popierasz sankcje wobec Rosji?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze