Roman Abramowicz

i

Autor: AP PHOTO/MATT DUNHAM, FILE Roman Abramowicz

Rosyjski oligarcha sprzedaje za funta biznes wart 300 mln funtów. Szokujący ruch Romana Abramowicza

2022-06-06 16:39

Kumple Putina i rosyjski oligarcha Roman Abramowicz wraz ze wspólnikami sprzedaje Niemcom kolejny biznes w Wielkiej Brytanii. Cena transakcji może mocno zdziwić. Tym razem biznes wyceniono na jednego funta. Dlaczego sprzedaje go praktycznie za bezcen? Bo nie miał wyboru. W przeciwnym razie firma by upadła, a Abramowicz obciążony byłby finansowymi konsekwencjami bankructwa.

Oligarcha Abramowicz sprzedaje biznes za jednego funta

Firma rosyjskiego oligarchy Romana Abramowicza będzie sprzedana za funta. Chodzi o brytyjską grupę telekomunikacyjną Truphone. To skutek sankcji brytyjskich i europejskich, którymi objęty został rosyjski bogacz Roman Abramowicz. Firma trafi w ręce Hakana Kocha i wspólnika, którzy to muszą zainwestować w firmę ponad 10 milionów funtów, a także spłacić wszystkie długi brytyjskiego operatora.

Zgodnie z warunkami umowy, w przyszłości rosyjscy miliarderzy będą mogli zwrócić nawet jedną trzecią środków zainwestowanych w spółkę, jeśli Truphone wykaże wzrost, a nowi właściciele nie będą podlegać sankcjom.

Dlaczego Roman Abramowicz decyduje się na taki krok? Przez sankcje firma praktycznie nie może działać, nie może dokonywać transakcji, podpisywać ważnych umów, zaciągać kredytów. Skutkiem tego byłoby bankructwo i związane  z nim kary. Sytuację taką można zmienić poprzez wprowadzenie w odpowiednim momencie do zarządu osób, które nie są objęte sankcjami. Właśnie tak postąpiono tym razem.

Wcześniej Roman Abramowicz został zmuszony do sprzedaży klubu piłkarskiego - występującego w Premier League - Chelsea Londyn.

Roman Abramowicz - rosyjski bogacz

Roman Arkadiewicz Abramowicz – rosyjski biznesmen, inwestor i polityk. W latach 2000–2008 gubernator Czukotki, w latach 2003–2022 właściciel brytyjskiego klubu piłkarskiego Chelsea F.C. Roman Abramowicz to jeden z najbogatszych ludzi świata, uważany również za najzamożniejszego człowieka pochodzącego z Europy Wschodniej. W 2021 Forbes wycenił jego majątek na 14,9 mld dolarów amerykańskich.

Pieniądze to nie wszystko - Krzysztof Pietraszkiewicz
Sonda
Popierasz sankcje wobec Rosji?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze