Wypompowywali paliwo prosto z aut! Seryjni złodzieje kradli benzynę na potęgę

i

Autor: Pixabay Wypompowywali paliwo prosto z aut! Seryjni złodzieje kradli benzynę na potęgę

Tanie tankowanie

Na tych stacjach benzynowych paliwo ma być wyjątkowo tanie. Kierowcy będą w szoku!

2022-09-10 16:01

Ceny paliw w kolejnych dniach powinny spadać średnio o 15–20 gr za litr, a jeśli ceny w hurcie pozostałyby na niższych poziomach, niewykluczone będą głębsze korekty - uważają analitycy BM Reflex. Na ewentualny wzrost najbardziej narażone będą ceny ON - dodali. Jednocześnie jak podaje portal wrc.net.pl już niedługo pojawią się nowe stacje paliw, na których ceny za diesel, benzyny i LPG będą tańsze dla mieszkańców miast.

Ceny benzyny maleją

Według danych BM Reflex ceny w detalu aktualnie wynoszą: benzyny bezołowiowej 95 – 6,53 zł/l (-12 gr/l), bezołowiowej 98 – 7,45 zł/l (-11 gr/l), oleju napędowego 7,56 zł/l (-18 gr/l), autogazu 3,15 zł/l (-2 gr/l). Analitycy przypomnieli, że w ciągu około dwóch tygodni diesel na stacjach zdrożał o 64 gr na litrze. Ceny benzyny 95 spadły do poziomu z kwietnia br. i oddaliły się od rekordu z 10 czerwca br. o 1,44 zł/l. Ceny diesla wciąż przekraczają poziom 7 zł/l i są niższe od marcowego rekordu o 28 gr/l - dodano.

Zwrócili uwagę, że w skali tygodnia ropa Brent potaniała niecałe 3 dol. za baryłkę i w piątek rano listopadowa seria kontraktów wyceniana była na 91 dol. za baryłkę. Rosyjska ropa Urals kosztowała około 68 dol. za baryłkę.

Forum w Karpaczu 2022: Aleksandra Wilk

Nowe stacje paliw

Jak podaje portal wrc.net.pl już niedługo pojawią się nowe stacje paliw, na których ceny za diesel, benzyny i LPG będą tańsze dla mieszkańców miast. Na czym ma to polegać i jak ma wyglądać cała inicjatywa? Według portalu na taki pomysł wpadły władze Chełma, które chcą otworzyć miejską stację paliw.

Ma ona powstać w drugiej połowie 2023 roku, a za inwestycję odpowiada Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Chełmie, które rozpisało już przetarg na przebudowę stacji, która w przeszłości obsługiwała autobusy. "Samodzielne napełnianie baku przez kierowcę oraz bezobsługowy i zautomatyzowany system zapłaty (tankomaty), to nie tylko oszczędność czasu kierowcy, ale też szybsza rotacja aut na terenie stacji i redukcja kolejek" - informują urzędnicy Chełma cytowani przez portal wrc.net.pl.

Sonda
Preferujesz auta z silnikiem benzynowym czy z silnikiem diesla?
Najnowsze