Wojna na Ukrainie

i

Autor: Shutterstock / Zdjęcie ilustracyjne

Wojna na Ukrainie

Ile Rosja zapłaci Ukrainie za wojnę? Ukraiński minister zdradził kwotę

2022-09-09 8:25

Wojna na Ukrainie rozpoczęta pod koniec lutego 2022 roku, trwa już niemal siedem miesięcy. Przez ten czas agresorzy dopuścili się setek, jak nie tysięcy zbrodni, oraz zdewastowali infrastrukturę naszego wschodniego sąsiada. Ukraiński minister sprawiedliwości Denys Maluśka w rozmowie z niemieckimi mediami wyjawił, jak wysokich reparacji będzie oczekiwał od Rosji.

Wojna na Ukrainie zdewastowała kraj. Minister sprawiedliwości Ukrainy zdradził kwotę reparacji, jakich będą oczekiwać od Rosji

- Chcemy odszkodowania za wszystkie szkody, jakie Rosja wyrządziła Ukrainie w wyniku wojny - powiedział niemieckim mediom Maluśka, którego wypowiedź cytuje w piątek niemiecka agencja informacyjna DPA.

Na Zgromadzeniu Ogólnym ONZ władze w Kijowie chcą doprowadzić do przyjęcia rezolucji będącej fundamentem dla międzynarodowego mechanizmu reparacji - powiedział ukraiński minister.

Forum w Karpaczu 2022: Marlena Maląg

Szkody Rosji w trakcie wojny na Ukrainie są wyższe od kwoty reparacji

Szkody, jakie poniosła Ukraina w wyniku rosyjskiej inwazji, już teraz szacuje się na znacznie wyższe. Wspomniana kwota 300 mld dolarów odpowiada jednak aktywom rosyjskiego banku centralnego w krajach G7, które zostały zamrożone w czasie obowiązywania sankcji - przypomina DPA.

Ukraiński minister sprawiedliwości wystąpił również z żądaniem dostępu do zagranicznych aktywów rosyjskich przedsiębiorstw państwowych i skonfiskowanego majątku rosyjskich oligarchów.

Sonda
Czy wierzysz, że wojna na Ukrainie skończy się w 2022 roku?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze