Narodowy Spis Powszechny 2021

i

Autor: gov.pl Narodowy Spis Powszechny 2021. Jak się spisać w Olsztynie?

Narodowy spis powszechny. Kiedy losowanie nagród?

2021-05-06 12:53

1 kwietnia rozpoczął się Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Jest to pierwsza taka akcja GUS od ponad dekady. Spis będzie trwał przez najbliższe pół roku. Można go dokonać online poprzez specjalną stronę internetową, bądź telefonicznie rozmawiając z rachmistrzem. Dla osób, które wybrały pierwszy ze sposobów przewidziana została specjalna loteria z atrakcyjnymi nagrodami. Żeby wziąć w niej udział wystarczy pobrać wygenerowany po zakończeniu spisu kod i podać go na stronie loterii. Kiedy odbędzie się pierwsze losowanie nagród?

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021

Narodowy Spis Powszechny rozpoczął się 1 kwietnia i potrwa do końca września bieżącego roku. Z powodu cały czas dające się we znaki pandemii koronawirusa COVID-19 postanowiono ograniczyć do minimum osobiste wizyty rachmistrzów w domach. Większość spisów ma się odbyć online, bądź poprzez rozmowę telefoniczną. Spis Powszechny polega na udzieleniu serii pytań dotyczących między innymi: stanu cywilnego, pracy, mieszkania, zarobków, chorób, a także wyznania. Bardzo ważne jest, żeby udzielać odpowiedzi zgodnych z prawdą. Za zatajenie informacji lub poświadczenie nieprawdy grożą poważne konsekwencje. 

Loteria Narodowego Spisu Powszechnego

Żeby zachęcić obywateli do dokonania spisu samemu, online Główny Urząd Statystyczny postanowił zorganizować specjalną loterię. Wziąć może w niej udział każdy kto dokonał spisu przez Internet i wygenerował na jego końcu specjalny 10 znakowy kod. Następnie trzeba go zarejestrować na stronie loterii: www.loteria.spis.gov.pl

Na szczęśliwców, którzy zostaną wylosowani czekają bardzo atrakcyjne nagrody o łącznej wartości 2 milionów złotych. Wśród głównych nagród znajduje się 16 samochodów marki Toyota Yaris, a także bony pieniężne. GUS podał także, że w sumie w loterii jest 1456 nagród, natomiast ich łączna wartość wynosi dokładnie 2 183 984 zł.

Kiedy odbędzie się pierwsze losowanie?

Pierwsze losowanie w Loterii Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021 odbędzie się już 7 maja bieżącego roku o godzinie 12:00. Tym razem nagrodami będą bony pieniężne. 160 o wartości 500 złotych, a także 80 o wartości 1000 złotych. Natomiast losowania kolejnych nagród odbędą się 21 maja, 8 czerwca, 18 czerwca, 2 lipca i 9 lipca. Siódme finałowe losowanie, podczas którego rozdane zostaną nagrody główne odbędzie się 14lipca.

Sonda
W jaki sposób poddasz się Spisowi Powszechnemu?
Express Biedrzyckiej - Artur Dziambor: PiS zafundował nam nową erę Gierka
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze