Narodowy spis powszechny. Kiedy losowanie nagród?

2021-05-06 12:53
Narodowy Spis Powszechny 2021
Autor: gov.pl Narodowy Spis Powszechny 2021. Jak się spisać w Olsztynie?

1 kwietnia rozpoczął się Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Jest to pierwsza taka akcja GUS od ponad dekady. Spis będzie trwał przez najbliższe pół roku. Można go dokonać online poprzez specjalną stronę internetową, bądź telefonicznie rozmawiając z rachmistrzem. Dla osób, które wybrały pierwszy ze sposobów przewidziana została specjalna loteria z atrakcyjnymi nagrodami. Żeby wziąć w niej udział wystarczy pobrać wygenerowany po zakończeniu spisu kod i podać go na stronie loterii. Kiedy odbędzie się pierwsze losowanie nagród?

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021

Narodowy Spis Powszechny rozpoczął się 1 kwietnia i potrwa do końca września bieżącego roku. Z powodu cały czas dające się we znaki pandemii koronawirusa COVID-19 postanowiono ograniczyć do minimum osobiste wizyty rachmistrzów w domach. Większość spisów ma się odbyć online, bądź poprzez rozmowę telefoniczną. Spis Powszechny polega na udzieleniu serii pytań dotyczących między innymi: stanu cywilnego, pracy, mieszkania, zarobków, chorób, a także wyznania. Bardzo ważne jest, żeby udzielać odpowiedzi zgodnych z prawdą. Za zatajenie informacji lub poświadczenie nieprawdy grożą poważne konsekwencje. 

Loteria Narodowego Spisu Powszechnego

Żeby zachęcić obywateli do dokonania spisu samemu, online Główny Urząd Statystyczny postanowił zorganizować specjalną loterię. Wziąć może w niej udział każdy kto dokonał spisu przez Internet i wygenerował na jego końcu specjalny 10 znakowy kod. Następnie trzeba go zarejestrować na stronie loterii: www.loteria.spis.gov.pl

Na szczęśliwców, którzy zostaną wylosowani czekają bardzo atrakcyjne nagrody o łącznej wartości 2 milionów złotych. Wśród głównych nagród znajduje się 16 samochodów marki Toyota Yaris, a także bony pieniężne. GUS podał także, że w sumie w loterii jest 1456 nagród, natomiast ich łączna wartość wynosi dokładnie 2 183 984 zł.

Kiedy odbędzie się pierwsze losowanie?

Pierwsze losowanie w Loterii Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021 odbędzie się już 7 maja bieżącego roku o godzinie 12:00. Tym razem nagrodami będą bony pieniężne. 160 o wartości 500 złotych, a także 80 o wartości 1000 złotych. Natomiast losowania kolejnych nagród odbędą się 21 maja, 8 czerwca, 18 czerwca, 2 lipca i 9 lipca. Siódme finałowe losowanie, podczas którego rozdane zostaną nagrody główne odbędzie się 14lipca.

Express Biedrzyckiej - Artur Dziambor: PiS zafundował nam nową erę Gierka
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze