Nauczyciele dostaną podwyżkę i 1000 złotych na start. Wypłaty już we wrześniu

2019-08-22 18:35 ŁT
szkoła
Autor: East News / Tomasz Kawka

Ministerstwo Edukacji Narodowej zapowiada stałe podwyżki dla nauczycieli. Zdaniem resortu, rząd Mateusza Morawieckiego znalazł dodatkowy miliard złotych na wzrost wynagrodzeń. Z tych pieniędzy zostaną sfinansowane podwyżki pensji i tysiąc złotych na start dla nauczycieli.

- Obecny system wynagradzania nie spełnia swojej funkcji. Jesteśmy na etapie podpisywania rozporządzeń decydujących m.in. o minimalnym wynagrodzeniu dla nauczycieli. To rozporządzenie jest już publikowane w dzienniku ustaw - powiedział szef MEN Dariusz Piontkowski.

Nauczyciele dostaną podwyżki - powiedział Dariusz Piontkowski po spotkaniu z przedstawicielami nauczycielskich związków zawodowych w warszawskim Centrum Partnerstwa Społecznego "Dialog". Szef MEN przekonuje, że rząd gwarantuje łącznie przesunięcie miliarda złotych na sfinansowanie dodatkowych wynagrodzeń nauczycieli i na sfinansowanie tysiąca złotych na start dla nauczycieli.

ZOBACZ TEŻ: Premier Morawiecki obiecuje emerytom trzynastkę co roku i ogromną waloryzację!

W czerwcu Sejm znowelizował Kartę nauczyciela. Dzięki temu nauczyciele mogą liczyć na podwyżki. Ich średnie wynagrodzenie ma się zwiększyć o 9,6 proc. Podwyżka ma zostać wypłacona do 30 września z wyrównaniem od 1 września.

Najnowsze