Sławomir Świerzyński

i

Autor: Piotr Grzybowski/Super Express Sławomir Świerzyński

Nędzna emerytura i wielki majątek Sławomira Świerzyńskiego z Bayer Full. Dorobek gwiazdy disco polo!

2021-03-13 1:42

Sławomir Świerzyński, lider zespołu Bayer Full, ze swoich finansów nie robi tajemnicy. Głośno było o dotacji rządowej, którą miał dostać w pandemii i sam mówił o skandalicznej emeryturze, jaką wyliczył mu ZUS. O Sławomirze Świerzyńskim, co jakiś czas robi się głośno. Gwiazdor disco polo jest popularny nie tylko za sprawą wielkiego hitu „Majteczki w kropeczki”, który od lat jest numerem obowiązkowym na każdym polskim weselu, ale również z, jak się okazało ostatnio-dyskusyjnej, popularności zespołu Bayer Full w Chinach. Sprawdźmy, jakiego majątku dorobił się lider zespołu Bayer Full grając disco polo, i czy jest skazany na głodową emeryturę z ZUS?

O Sławomirze Świerzyńskim liderze zespołu Bayer Full co jakiś czas robi się w mediach głośno. Pojawiają się pogłoski o nędznej emeryturze, którą przyznał mu ZUS, ale także i o gigantycznym majątku jakim dysponuje gwiazdor Disco Polo. Pod koniec ubiegłego roku rozgorzała afera z dotacją, którą od rządu miał dostać jego zespół, a ostatnio sinolog i korespondent polskich mediów w Pekinie Krzysztof Darewicz, który miał organizować koncerty Bayer Full w Chinach i tłumaczyć na chiński teksty hitów Bayer Full, zakwestionował rzekomą popularność zespołu Świerzyńskiego w Państwie Środka. Ogłosił, że zespół Sławomira Świerzyńskiego wcale nie sprzedał – jak dotąd zapewniano- 67 milionów płyt w Chinach. Co więcej Darewicz zamierza iść do sądu walczyć o prawa autorskie do przetłumaczonych na chiński tekstów zespołów Bayer Full. Interesujące może wydawać się też to, że Sławomir Świerzyński potrafił narzekać w mediach na nędzną emeryturę, choć dysponuje ogromnym majątkiem. Jakiej wysokości świadczenie emerytalne wyliczył ZUS liderowi zespołu Bayer Full? Ponad dwa lata temu Sławomir Świerzyński żalił się w mediach, dokładnie w „Pytaniu na śniadanie”, na prognozę emerytury w żenującej kwocie 386 zł miesięcznie.

Rudi Schuberth i jego szokująca emerytura!

Głodowa emerytura Świerzyńskiego

Dlaczego tak małe świadczenie wyliczył ZUS? Gwiazdor disco polo latami nie płacił składek ZUS, bo odprowadzał je do KRUS. Okazało się też, że Świerzyński nie wystąpił też o przeliczenie kapitału początkowego, ba, nie miał nawet świadomości, że należy to zrobić. Do wypowiedzi lidera Bayer Full odniósł się wtedy rzecznik ZUS wyjaśniając, że tak niska emerytura nie powinna dziwić nie tylko gwiazdora disco polo ale również i każdego, kto nie odprowadza składek do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Taka krytyka, rzeczywiście niskich w Polsce świadczeń emerytalnych, może dziwić, biorąc pod uwagę fakt, że majątek Sławomira Świerzyńskiego nie należy, delikatnie rzecz ujmując, do najmniejszych. Czego więc dorobił się lider Bayer Full grając disco polo?

Stadnina i kolekcja dorożek lidera Bayer Full

Okazuje się, że majątek Sławomira Świerzyńskiego jest imponujący. Nie samym disco polo żyje lider Bayer Ful. Jak czytamy na  Pudelku gwiazdor Bayer Full mieszka w województwie mazowieckim w Woli Łąckiej. Jest też posiadaczem gospodarstwa o wielkości 12 hektarów na którym stoi stadnina koni. Świerzyński wynajmuje zwierzęta oraz dorożki ze swojej kolekcji na przeróżne imprezy okolicznościowe. Za ile? Dwa lata temu było to podobno ok. 2,5 tys zł. Świerzyński jak mówił nie zatrudnia ludzi do pracy w polu, tylko sam z rodziną wykonuje prace rolne np. żniwa i sianokosy. Trzy lata temu w Pulsie Biznesu gwiazdor Bayer Full za powód nie zatrudniania dodatkowych rąk do pracy w polu podawał skłonność ludzi ze wsi do nadużywania alkoholu.

Tajemnice grobu Jana Kulczyka

Gwiazdor disco, jacht i helikopter

Ziemia, gospodarstwo, kolekcja dorożek i stadnina koni to nie wszystko. Sławomir Świerzyński, przynajmniej w 2020 roku, był właścicielem jachtu. I to nie byle jakiego. Na to cacko gwiazdor disco polo wydał ponoć ok. 100 tys zł. Jacht ten ma trzy pokłady, dwie sypialnie i łazienki. Gwiazdor Bayer Full, jako jeden z niewielu Polaków, mógł też się pochwalić prywatnym helikopterem. Choć pandemia wywróciła do góry nogami życie artystów i ukróciła koncerty oraz występy estradowe wydaje się, że autor hitów disco polo „Majteczki w kropeczki” i „Żono moja” nie jest i długo nie będzie skazany na głodową emeryturę z ZUS.

SPROSTOWANIE

Sprostowanie, Warszawa 19.03.2021

W artykule prasowym pt. „Nędzna emerytura i wielki majątek Sławomira Świerzyńskiego z Bayer Full. Dorobek gwiazdy disco polo”, opublikowanym w dniu 13.03.2021 na stronie internetowej https://superbiz.se.pl/wiadomosci/nedzna-emerytura-i-wielki-majatek-slawomira-swierzynskiego-z-bayer-full-dorobek-gwiazdy-disco-polo-aa-K8WZ-Jc8S-x2es.html, której właścicielem jest Time S.A. z siedzibą w Warszawie, ul Jubilerska 10, 04-190 Warszawa, zawarte zostały następujące informacje:

1. Jest też posiadaczem gospodarstwa o wielkości 12 hektarów na którym stoi stadnina koni.

2. Świerzyński wynajmuje zwierzęta oraz dorożki ze swojej kolekcji na przeróżne imprezy okolicznościowe.

3. Gwiazdor Bayer Full, jako jeden z niewielu Polaków, mógł też pochwalić się prywatnym helikopterem.

Informacje te są nieprawdziwe.

1. Sławomir Świerzyński nie jest posiadaczem gospodarstwa rolnego o wielkości 12 hektarów na którym stoi stadnina koni. Sławomir Świerzyński nie jest właścicielem żadnego gospodarstwa rolnego.

2. Sławomir Świerzyński nie wynajmuje zwierząt oraz dorożek na imprezy okolicznościowe.

3. Sławomir Świerzyński nie był i nie jest właścicielem helikoptera.

Sławomir Świerzyński

Edyta Górniak w Krakowie. Nie uwierzysz jaki dała napiwek
Najnowsze