Szczepionka.

i

Autor: canva.com Zdjęcie ilustracyjne

Nie masz szczepionki? Mogą cię zwolnić

2021-07-30 13:08

Rząd zapowiada możliwość wprowadzenia takich regulacji, które dadzą pracodawcom prawo do weryfikowania pracowników pod względem szczepienia przeciw COVID-19. To może pociągnąć za sobą i inne konsekwencje. Michał Dworczyk, szef Kancelarii Premiera poinformował, że w ewentualnej czwartej fali będą wprowadzane takie rozwiązania, które uwzględnią, czy ktoś jest zaszczepiony, przebył chorobę lub posiada negatywny wynik testu.

Dotyczyć to może również pracodawców, którzy mogliby zyskać prawo do weryfikowania pracowników pod względem szczepienia przeciw COVID-19. Jak podaje portal Money.pl takie postulaty zgłaszali pracodawcy podczas konsultacji dotyczących walki z COVID-19 i budowy Narodowego Programu Szczepień. To na razie analizy, ale brane są one coraz bardziej poważnie w związku ze spadającym tempem szczepień w Polsce.

Jak pisze "Rzeczpospolita", nowe przepisy mają przewidywać także możliwość przesuwania niezaszczepionych pracowników tak, by oddzielić ich od zaszczepionych czy odsunąć od obsługi klientów.

Debata e-Polska. Rewolucja Cyfrowa III edycja. Sprzedaż bezpośrednia

Co to może oznaczać? Na przykład konieczność przesunięcia takiego pracownika na stanowisko z niższym wynagrodzeniem, a nawet zwolnienie z powodu niemożliwości zapewnienia pracy bez konieczności zwalniania innych zatrudnionych - sugeruje dziennik.

Sonda
Czy boisz się skutków ubocznych szczepionki przeciwko COVID-19?

W piątek Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że odnotowano 153 zakażenia koronawirusem. Z powodu COVID-19 nie zmarła żadna osoba, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarły 2 osoby. Tydzień temu informowano o 108 nowych przypadkach koronawirusa w Polsce. W zeszły piątek zmarły cztery kolejne osoby chore na COVID-19, w tym dwóch pacjentów miało choroby współistniejące.

Ceny rekordowo idą w górę. Najbardziej drożeje paliwo, żywność i energia. Są twarde dane o rekordowej inflacji

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze