Nie żyje królowa Elżbieta II. Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa: spoczywaj w spokoju

i

Autor: archiwum

Jak zmieni się hymn

Nie żyje Elżbieta II. Dlaczego Zjednoczone Królestwo musi zmienić hymn narodowy?

2022-09-09 10:49

Brytyjska królowa Elżbieta II zmarła w czwartek na zamku Balmoral w wieku 96 lat - przekazał Pałac Buckingham. Na tronie zasiadała od 1952 r. - dłużej niż jakikolwiek monarcha w historii kraju. Tron automatycznie przejął jej najstarszy syn, książę Karol. Teraz wiele się dla Brytyjczyków zmieni. Będą musieli m.in. przygotować się na zmianę hymnu.

Zmiany po śmierci Elżbiety II

Stan zdrowia królowej pogorszył się w środę - wieczorem Pałac Buckingham poinformował, że ze względu na zalecenie lekarzy, by odpocząć, odwołała ona zaplanowane wirtualne spotkanie z członkami Tajnej Rady. Wczesnym popołudniem przekazano, że królowa znajduje się pod opieką lekarzy w związku z tym, że są oni zaniepokojeni jej stanem zdrowia.

Po jej śmierci brytyjski dziennik "The Guardian" informuje, że w Wielkiej Brytanii zmienią się m.in. flagi i to te, które powiewają na zewnątrz posterunków policji, po sztandar używany na okręcie marynarki wojennej, gdy na pokładzie znajduje się generał. Na banknotach pojawi się nowy król oraz zmienią się słowa hymnu.

Forum w Karpaczu 2022: Aleksandra Wilk

Nowa słowa hymnu

Konieczna będzie zmiana słów hymnu narodowego. Słowa zmienią się z "God save our gracious Queen" (ang. Boże, chroń Królową) na "God save our gracious King" (ang. Boże, chroń Króla). W okresie, kiedy monarchą brytyjskim jest król, hymn Anglii wykonywany jest jako "God Save the King", czyli "Boże, chroń Króla" (jak było pierwotnie).

Hymn jest w użyciu od 1745 roku, kiedy to wczesna wersja brzmiała: "Boże chroń wielkiego Jerzego naszego króla, Niech żyje nasz szlachetny król, Boże chroń króla"- zauważa dziennik.

Sonda
Czy chciał/a/byś, żeby w Polsce była rodzina królewska?
Listen to "Król Karol powinien ODDAĆ KORONĘ? "Elżbieta II wszystko zaplanowała" - Maciej Czajkowski [Ekspress Biedrzyckiej]" on Spreaker.
Najnowsze