Minister zdrowia Adam Niedzielski

i

Autor: TVP Info Minister zdrowia Adam Niedzielski

Niedzielski o wypłatach dla medyków: Wydałem polecenie NFZ

2020-11-16 14:12

Minister Niedzielski zapewnił, że wydał polecenie, aby wprowadzono dodatki dla medyków liczone od początku listopada. Kto może liczyć na pieniądze za walkę na pierwszym froncie pandemii koronawirusa?

- Konsekwentnie realizujemy nasz plan i zapowiedź, która została złożona przy okazji przedłożenia projektu ustawy, gdzie dodatki dotyczą medyków skierowanych do pracy przez wojewodów - podkreśla minister zdrowia Adam Niedzielski.

Chociaż wciąż czekamy na specjalną ustawę, która określi dla medyków, to szef resortu zdrowia przekonuje, że wydał polecenie, aby pieniądze były naliczana od początku listopada.

ZOBACZ TEŻ: Koronawirus w Polsce: Co ze świętami Bożego Narodzenia? Czy będzie można spotkać się w Wigilię?

Dodatki mają otrzymać lekarze, pielęgniarki, ratownicy medyczni oraz diagności, którzy są zaangażowani w walkę z koronawirusem. Nie wiadomo jednak w jaki sposób przyznawane będą pieniądze i kto będzie kwalifikować się do otrzymania dodatku. Niedzielski tłumaczy, że czekając na wejście w życie ustawy, wydał NFZ polecenie, aby świadczenie otrzymał personel medyczny I i II poziomu szpitali, ratownicy i diagności.

- Oczywiście zanim dojdzie do wypłat musi nastąpić proces aneksowania umów między szpitalem a NFZ, ale niezależnie ile ten proces będzie przebiegał, to i tak zwiększone wynagrodzenie zostanie naliczone od początku listopada - podkreśla Niedzielski.

Premier o szczepionce na koronawirusa
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze