kurier

i

Autor: Pexels zdjęcie ilustracyjne

Upadłość firm

Niemiecka firma kurierska ogłasza upadłość. Eksperci ostrzegają: to nie koniec problemów!

2023-05-02 1:35

Jedna z popularniejszych niemieckich firm kurierskich - Alpakas - ogłosiła zakończenie swojej działalności. W dobie światowego kryzysu gospodarczego coraz więcej firm nie radzi sobie z jego czynnikami. Eksperci ostrzegają, że takich przypadków może być coraz więcej.

Niemiecka firma kurierska kończy działalność

Kryzys gospodarczy dotknął również branżę kurierską. Niemiecki start up Alpakas Technologies GmbH działający od 2021 roku ogłosił upadłość. Firma miała wyróżniać się doskonałym zrozumieniem potrzeb klientów i dostosowaniem się do wielkomiejskiego rynku. Pomimo wielu starań a także dodatkowych środków finansowych, po niespełna dwuletniej obecności na rynku firma kończy działalność. Co ciekawe, start up nigdy nie pojawił się w Berlinie.

Kryzys gospodarczy a upadłość firm. Coraz więcej marek znika z rynku

Jak podkreśla portal polskiobserwator.de to nie jedyna upadłość w tym roku na niemieckim rynku. Jak wymienia portal, swoją działalność zakończyły między innymi: start up Yaba - społeczności tureckiej i arabskiej w Niemczech, który zbankrutował w lutym czy firma Dropp, która przestała funkcjonować trzy miesiące temu.

Ponadto w obawie przed niewypłacalnością, swoją działalność kończy producent obuwia J.H. Pölking GmbH & Co. Kg. obecna na rynku od 1984 roku. Z problemami boryka się również niemiecki producent czekolady Chocri - przytacza eska.pl.

Sonda
Czy upadłość konsumencka to dobre rozwiązanie?
Pieniądze to nie wszystko Witold Orłowski
Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze