Rossmann

i

Autor: Andrzej Zbraniecki/East News Rossmann

Nowa sieć sklepów w Polsce. Ogromna konkurencja dla Rossmanna

2022-04-24 5:52

Od czwartku 21.04. we Wrocławiu działa pierwszy sklep niemieckiej sieci dm Drogerie Markt. Główny konkurent popularnej w Polsce marki Rossmann utrzymuje stałe, niskie ceny i nie organizuje przecen ani promocji. W dniu otwarcia klienci wrocławskiego sklepu mogli jednak liczyć na naliczany przy kasie rabat na wszystkie produkty w wysokości 15 proc. Akcja potrwa do końca kwietnia.

W czwartek 21.04 we Wrocławiu przy ul. Ślężnej został otwarty pierwszy sklep niemieckiej sieci dm Drogerie Markt. Sklep ma ok. 520 m kw. Godziny otwarcia to 8:00-20:00 od poniedziałku do soboty i 10:00-20:00 w niedziele handlowe. Jak podaje portal businessinsider.pl- dm to lider na europejskim rynku drogerii. Jest największym detalicznym sprzedawcą drogeryjnym w Europie, który posiada łącznie ponad 3800 sklepów. Na dzień przed otwarciem drogerii we Wrocławiu ruszyła też polska wersja sklepu internetowego.

Drogerie Markt utrzymuje stałe, niskie ceny i nie organizuje przecen ani promocji. Sieć umieszcza informację, od kiedy obowiązuje konkretna stawka za dany produkt. dm zobowiązuje się do jej utrzymania przez co najmniej cztery miesiące. W asortymencie niemieckiej sieci znajduje się szeroki wybór produktów do pielęgnacji twarzy i ciała, artykuły zdrowotne i higieniczne oraz kosmetyki i perfumy.

Gdzie da się żyć zarabiając pensję minimalną? Jak wypada Polska

Możemy także kupić żywność, artykuły gospodarstwa domowego, usługi foto i karmę dla zwierząt. Jest też osobny dział z artykułami dziecięcymi. dm będzie sprzedawał w Polsce zarówno produkty marek własnych, takich jak Balea czy alverde, jak i współpracował z polskimi producentami.

— Chcemy reagować na indywidualne potrzeby klientów, charakterystyczne dla danego kraju. Dlatego oprócz marek własnych, oferujemy im zarówno najlepsze międzynarodowe produkty, jak i te pochodzące od regionalnych producentów. Mamy świadomość konkurencji na polskim rynku, ale widzimy też ogromny potencjał dla siebie. Wierzymy, że polscy konsumenci pokochają nasze marki z wzajemnością – mówi Marcus Trojansky, odpowiedzialny za polski rynek.

Tańczące z Promocjami 22.04.22

Drogerie Markt powstało w 1974 r. w Karlsruhe w Niemczech, gdzie 30-letni wówczas Goetz Werner otworzył swój pierwszy sklep. Po czterech latach miał ich już ponad 100 na terenie Niemiec. W 1976 r. założona przez Wernera sieć weszła na rynek austriacki a w latach 90. kolejno do Czech, Węgier, Słowenii, Słowacji i Chorwacji. W latach 2004 - 2012 dm otworzyło się w Serbii, Bośni i Hercegowinie, Rumunii, Bułgarii i Macedonii, a w 2017  we Włoszech.

Sonda
Czy korzystasz z promocji w drogeriach?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze