Wakacje 2021 możemy spędzić już normalnie

i

Autor: Pixabay.com Wakacje 2021 możemy spędzić już "normalnie"

Nowe obostrzenia na wakacje! Konieczny "paszport covidowy"

2021-07-09 11:42

Rząd Portugalii ogłosił w czwartek nowe restrykcje sanitarne wraz z nienotowanym od lutego wzrostem zachorowań na COVID-19. Wśród nowych obostrzeń jest m.in. obowiązek posiadania paszportu covidowego w placówkach gastronomicznych w rejonach kraju najbardziej dotkniętych pandemią.

Jak poinformowała podczas konferencji prasowej w Lizbonie rzecznik rządu Mariana Vieira da Silva, posiadanie dokumentu potwierdzającego zakończenie szczepień, negatywny wynik testu lub przebycie COVID-19 wymagane będzie w restauracjach podczas weekendów.

Sprecyzowała, że obowiązek ten będzie dotyczył wnętrz placówek gastronomicznych. Dodała, że w rejonach kraju najbardziej dotkniętych przez pandemię restauracje będą musiały zostać zamknięte po 22.30.

Debata e-Polska. Rewolucja Cyfrowa III edycja. Sprzedaż bezpośrednia

Vieira da Silva wskazała, że w rejonach tych również wejście do hotelu będzie wiązało się z koniecznością przedstawienia "paszportu" covid lub zaświadczenia o braku infekcji wirusem SARS-CoV-2. Od środy w Portugalii notowany jest najwyższy od lutego poziom dobowych zakażeń koronawirusem, przekraczający 3 tys. infekcji.

Sonda
Czy zdążyłeś się już zaszczepić przeciw Covid-19?

Dotychczas w Portugalii służby medyczne potwierdziły ponad 899 tys. przypadków zakażeń koronawirusem. Wskutek infekcji SARS-CoV-2 zmarło 17,1 tys. osób, z czego dziewięć podczas ostatniej doby.

Szalona promocja w Biedronce. Lody za 1 zł, kiełbasy, chipsy i produkty vege za darmo!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze