Nowy Ład. Rząd wprowadzi emerytury bez podatku do 2,5 tys. zł

2021-05-15 10:31 Dariusz Derucki
Jarosław Kaczyński
Autor: ANDRZEJ LANGE/SUPER EXPRESS Nowy Ład. Jakie zmiany czekają emerytów? Co z emeryturami bez podatku?

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej prezes PiS Jarosław Kaczyński zaprezentował ramowe założenia, jakie obejmie Nowy Polski Ład. Rząd przedstawił zakrojone na szeroką skalę plany zmian społeczno-gospodarczych w Polsce, które rozłożono na kilka lat. Wśród nich znalazły się też pomysły skierowane do emerytów. Na co będą mogli liczyć seniorzy? Czy będzie emerytura bez podatku?

Nowy Polski Ład

Prawo i Sprawiedliwość zapowiadało, że zaprezentuje Polski Nowy Ład jeszcze pod koniec marca bieżącego roku. Jednak w związku w szybko pogorszającą się sytuacją epidemiologiczną w kraju, zdecydowano się na przełożenie tego przedsięwzięcia. Teraz, gdy powoli sytuacja związana z nowymi przypadkami zachorowań na COVID-19 się normuje zdecydowano się na prezentacje. Początkowo media donosiły, że Nowy Ład będzie jedynie programem PiS-u, jednak w ostatnim czasie sytuacja uległa zmianie i prezentacji dokonają nie tylko premier Mateusz Morawiecki i prezes partii Jarosław Kaczyński, ale także koalicjanci z Solidarnej Polski Zbigniewa Ziobry oraz Porozumienia Jarosława Gowina.

Strona rządowa podzieliła program na 10 głównych rozdziałów. Są to kolejno: Plan na zdrowie, Uczciwa praca - godna płaca, Dekada rozwoju, Rodzina i dom w centrum życia, Polska - nasza ziemia, Przyjazna szkoła i kultura na nowy wiek, Dobry klimat dla firm, Czysta energia - czyste powietrze, CyberPoland 2025, a także Złota jesień życia.  

Emerytura bez podatku, czy znalazła się w Nowym Polskim Ładzie?

Prezes PiS Jarosław Kaczyński, podczas konferencji związanej z przedstawieniem Nowego Ładu, potwierdził informacje dotyczące wprowadzenia emerytury zwolnionej z podatku PIT. Ma to związek z decyzją o wprowadzeniu dużo wyższej kwoty wolnej od podatku, który wyniesie teraz 30 tysięcy złotych. W związku z tym emeryci, którzy otrzymują świadczenie do wysokości ok 2,5 tysiąca złotych miesięcznie będą zwolnieni z obowiązku odprowadzania podatku od emerytury. 

Z kolei premier Mateusz Morawiecki przedstawił pomysł zwolnienia z podatku dochodowego osób, które osiągnęły już wiek emerytalny, ale czują się na siłach i mają chęć pracować dalej. Taki ruch pozwoli im znacznie zwiększyć środki zebrane w ZUS i samą emeryturę, gdy w końcu zdecydują się na zakończenie kariery zawodowej. 

Polski Ład: Premier zapowiada 12tys. złotych dla kolejnych dzieci
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze