Jarosław Kaczyński

i

Autor: ANDRZEJ LANGE/SUPER EXPRESS Nowy Ład. Jakie zmiany czekają emerytów? Co z emeryturami bez podatku?

Nowy Ład. Rząd wprowadzi emerytury bez podatku do 2,5 tys. zł

2021-05-15 10:31

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej prezes PiS Jarosław Kaczyński zaprezentował ramowe założenia, jakie obejmie Nowy Polski Ład. Rząd przedstawił zakrojone na szeroką skalę plany zmian społeczno-gospodarczych w Polsce, które rozłożono na kilka lat. Wśród nich znalazły się też pomysły skierowane do emerytów. Na co będą mogli liczyć seniorzy? Czy będzie emerytura bez podatku?

Nowy Polski Ład

Prawo i Sprawiedliwość zapowiadało, że zaprezentuje Polski Nowy Ład jeszcze pod koniec marca bieżącego roku. Jednak w związku w szybko pogorszającą się sytuacją epidemiologiczną w kraju, zdecydowano się na przełożenie tego przedsięwzięcia. Teraz, gdy powoli sytuacja związana z nowymi przypadkami zachorowań na COVID-19 się normuje zdecydowano się na prezentacje. Początkowo media donosiły, że Nowy Ład będzie jedynie programem PiS-u, jednak w ostatnim czasie sytuacja uległa zmianie i prezentacji dokonają nie tylko premier Mateusz Morawiecki i prezes partii Jarosław Kaczyński, ale także koalicjanci z Solidarnej Polski Zbigniewa Ziobry oraz Porozumienia Jarosława Gowina.

Strona rządowa podzieliła program na 10 głównych rozdziałów. Są to kolejno: Plan na zdrowie, Uczciwa praca - godna płaca, Dekada rozwoju, Rodzina i dom w centrum życia, Polska - nasza ziemia, Przyjazna szkoła i kultura na nowy wiek, Dobry klimat dla firm, Czysta energia - czyste powietrze, CyberPoland 2025, a także Złota jesień życia.  

Emerytura bez podatku, czy znalazła się w Nowym Polskim Ładzie?

Prezes PiS Jarosław Kaczyński, podczas konferencji związanej z przedstawieniem Nowego Ładu, potwierdził informacje dotyczące wprowadzenia emerytury zwolnionej z podatku PIT. Ma to związek z decyzją o wprowadzeniu dużo wyższej kwoty wolnej od podatku, który wyniesie teraz 30 tysięcy złotych. W związku z tym emeryci, którzy otrzymują świadczenie do wysokości ok 2,5 tysiąca złotych miesięcznie będą zwolnieni z obowiązku odprowadzania podatku od emerytury. 

Z kolei premier Mateusz Morawiecki przedstawił pomysł zwolnienia z podatku dochodowego osób, które osiągnęły już wiek emerytalny, ale czują się na siłach i mają chęć pracować dalej. Taki ruch pozwoli im znacznie zwiększyć środki zebrane w ZUS i samą emeryturę, gdy w końcu zdecydują się na zakończenie kariery zawodowej. 

Polski Ład: Premier zapowiada 12tys. złotych dla kolejnych dzieci
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze