Nowy Ład. Jest "nowe 500+"! To 12 tys. zł złotych na drugie, trzecie i kolejne dzieci [Szczegóły!]

2021-05-15 11:10
W programie 500 plus znajdą się rozwiązania dla młodych rodziców
Autor: SHUTTERSTOCK W programie 500 plus znajdą się rozwiązania dla młodych rodziców

Nowy Ład - program gospodarczy PiS-u, który w ubiegły czwartek został przemianowany na Polski Ład - ma wnieść nową iskrę do polskiej gospodarki osłabionej przez pandemię koronawirusa i pomóc polskim rodzinom dostosować się do nowych warunków. Już to brzmi jak wielkie wyzwanie, ale PiS nie poprzestaje na tym! W nowym, Polskim Ładzie, mają znaleźć się programy oraz świadczenia zachęcające młodych Polaków do poszerzania rodzin. Jakich argumentów społeczno-ekonomicznych użyją politycy w kluczowym programie PiS na najbliższe lata? To między innymi Rodzinny Kapitał Opiekuńczy i 12 tys. złotych na drugie i kolejne dzieci.

Nad sytuacjami młodych rodzin pochylił się już w pierwszej przemowie Jarosław Kaczyński. Uchylając rąbka tajemnicy przed konkretnymi projektami prezes PiS zapowiedział zmiany w prawodawstwie sprzyjające wychowywaniu potomstwa. - Będą zmiany nastawione na pracę zdalną. Na sytuację młodych rodziców, na elastyczną formę pracy - zapowiadał prezes PiS. - Będziemy też dążyć do tego, żeby usunąć umowy śmieciowe i żeby powstał jeden model kontraktu pracy. Duże zmiany, a w kieszeniach ludzi znajdzie się dodatkowe 800 mld złotych - opowiada Jarosław Kaczyński. 

To nie jedyne zmiany, które pomogą młodym rodzinom. - Będzie możliwość uzyskania gwarancji bankowych na 100 tys. złotych - mówi o kredytach mieszkaniowych dla ludzi w wieku 24-40 lat, chcących się usamodzielnić. - A dla tych, którzy będą chcieli mieć dzieci, od drugiego dziecka będzie spłacenie 20 tys. kredytu przez państwo, trzecie to 60 tys. kolejne do szóstego dziecka to 20 tys., to do 160 tys. - mówił Jarosław Kaczyński, dodając, że to część polityki pro populacyjnej. 

Premier Morawiecki - 12 tys. na każdą rodzinę 

Wielką stymulację prodemograficzną ma nieść zapowiedziany przez premiera Morawieckiego tzw. Rodzinny Kapitał Opiekuńczy. - Oprócz 500+ i 300+ będzie Rodzinny Kapitał Opiekuńczy. To 12 tys. złotych dla każdej rodziny na drugie, trzecie i kolejne dzieci do wykorzystania elastycznego między 12. a 36 miesiącem życiaogłosił szef rady ministrów. - Rodzice najlepiej wiedzą, jak wykorzystać te środki, czy na żłobek, czy zatrudnienie niani, czy inny cel, żeby zbudować większą rodzinę, bo dla rodzin jest ten program - mówił Morawiecki. 

NOWY ŁAD NA ŻYWO - KLIKNIJ I OGLĄDAJ NASZĄ RELACJĘ NA ŻYWO Z KONFERENCJI NOWEGO ŁADU!

Polski Ład: Premier zapowiada 12tys. złotych dla kolejnych dzieci
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze