Nowy Ład. Minister Maląg zapowiedziała zmiany w podatkach

i

Autor: materiały prasowe Nowy Ład. Minister Maląg zapowiedziała zmiany w podatkach

Nowy Polski Ład. Minister Maląg zapowiedziała zmiany w podatkach

2021-05-15 8:12

Nowy Polski Ład ma zostać zaprezentowany w sobotę 15 maja, o godzinie 10:00. W jednej z ostatnich rozmów w mediach minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg zdradziła kilka szczegółów odnośnie planów rządu premiera Mateusza Morawieckiego. Z pewnością pojawią się dopłaty dla rodzin z dziećmi. Powinniśmy spodziewać się również zmian w systemie podatkowym. Co dokładnie szykuje dla nas partia rządząca?

Polski Nowy Ład: Prezentacja już 15 maja

Zapowiedziana na najbliższą sobotę prezentacja programu zwanego Polski Nowy Ład elektryzuje opinię publiczną w kraju. Szef Rady Ministrów Mateusz Morawiecki ma przedstawić pomysły na poprawę sytuacji gospodarczej w kilku kluczowych sektorach. Mają to być między innymi: Plan na zdrowie, Uczciwa praca - godna płaca, Dekada rozwoju, Rodzina i dom w centrum życia, Polska - nasza ziemia, Przyjazna szkoła i kultura na nowy wiek, Dobry klimat dla firm, Czysta energia - czyste powietrze, CyberPoland 2025, a także Złota jesień życia. Dotychczas w dywagacjach medialnych pojawiały się głównie plotki o zmianach w emeryturach, propozycjach poprawy sytuacji demograficznej, czy systemie podatkowym. Jakie szczegóły ujawniła natomiast minister Marlena Maląg?

Marlena Maląg przyznała, że Polski Nowy Ład wprowadzi zmiany w podatkach

Podczas wizyty w studiu Polsat News minister Maląg potwierdziła, że w Nowym Ładzie zawarte będą zmiany w podatkach, a także rozwiązania prorodzinne. Z pewnością promowane będzie zakładanie rodzin przez młodych ludzi, którzy zdecydują się na posiadanie dziecka. W programie znajdą się także "inwestycje w polską rodzinę - zarówno w sferze społecznej, adresowanej do rodzin z małymi dziećmi, dla seniorów, jak i także mocne wsparcie gospodarki".

Z kolei w rozmowie na antenie radiowej Jedynki Marlena Maląg przyznała, że Polski Nowy ład będzie zawierał również zmiany podatkowe. "Rozwiązania związane z polityką mieszkaniową, podatkową, możliwością łączenia pracy zawodowej z życiem rodzinnym na pewno znajdą odzwierciedlenie w programie, który jutro zostanie przedstawiony". Rozwiązania mogą dotyczyć wzrostu kwoty wolnej od podatku, a także podniesienia limitu dochodów w drugim progu podatkowym.

Sonda
Czy poznamy jutro założenia Nowego Ładu?
Super Raport 14.05 (Goście: Krzysztof Śmiszek - Nowa Lewica, gen. Grzegorz Gielerak - dyrektor WIM) Sedno Sprawy: Piotr Zgorzelski
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze