bon turystyczny ważny do końca września

i

Autor: Getty images bon turystyczny ważny do końca września

Bon turystyczny 2022

Ostatnie dni na wykorzystanie bonu turystycznego

2022-08-17 9:29

Bon turystyczny jest realizowany w Polsce od 1 sierpnia 2020 roku. Za jego pośrednictwem rodzice mają możliwość zapłacenia za usługi hotelarskie bądź atrakcje turystyczne. To już ostatni dzwonek na jego wykorzystanie - sprawdź do kiedy jest ważny!

Bon turystyczny. Do kiedy należy go wykorzystać?

Zakład Ubezpieczeń Społecznych przypomina, że termin ważności bonu turystycznego upływa 30 września 2022 roku - więc jest to "ostatni dzwonek" na jego wykorzystanie. 

Choć bon turystyczny jest ważny od sierpnia 2020 roku, wciąż wiele osób nie miało okazji go wykorzystać. Po 30 września nie będzie możliwości opłacenia nim wypoczynku czy hotelowego pobytu.

Pieniądze to nie wszystko. Maciej Szlinder

Polski Bon Turystyczny - komu przysługuje?

Polski Bon Turystyczny to elektroniczny dokument, za pośrednictwem którego można opłacić pobyt i wypoczynek w hotelu oraz atrakcje czy imprezy turystyczne.

Na każde dziecko do 18 roku życia przysługuje jeden bon w wysokości 500 złotych. W przypadku dziecka z orzeczoną niepełnosprawnością otrzymają one dwa bony w wysokości 500 złotych każdy. Aby otrzymać drugi należy złożyć odpowiednie oświadczenie na Platformie Usług Elektronicznych ZUS.

Na rządowej stronie możemy odnaleźć informację, że "świadczenie w formie bonu turystycznego jest przyznawane na dziecko, na które przysługuje świadczenie wychowawcze lub dodatek wychowawczy Rodzina 500 plus". 

W jaki sposób uzyskać bon turystyczny?

W celu skorzystania z bonu turystycznego należy założyć profil na Platformie Usług Elektronicznych ZUS - za pośrednictwem profilu zaufanego bądź bankowości elektronicznej. Po zalogowaniu wybieramy zakładkę Ogólny", a następnie "Polski Bon Turystyczny" i "Mój bon". Na koniec należy uzupełnić swój aktualny adres e-mail oraz numer telefonu komórkowego.

Bon — w formie unikalnego, 16-cyfrowego numeru — przekazywany jest za pomocą wiadomości tekstowej na wskazany przez numer telefonu lub adres poczty elektronicznej. Numer ten okazujemy podczas rezerwacji pobytu lub najpóźniej przy zakwaterowaniu.

Na co można wykorzystać bon turystyczny

Bon można wykorzystać do opłacenia m.in. pobytu w hotelu, pensjonacie, gospodarstwie agroturystycznym, na kolonii lub obozie harcerskim oraz na obozie sportowym lub rekreacyjnym.

Za jego pośrednictwem można również opłacić imprezy turystyczne realizowane przez przedsiębiorcę turystycznego lub organizację pożytku publicznego. Należy przez to rozumieć połączenie co najmniej dwóch różnych rodzajów usług turystycznych na potrzeby tej samej podróży, lub wakacji.

Oznacza to, że można w ten sposób sfinansować również pobyt dziecka na "zielonej szkole", kolonii, wycieczce czy obozie — harcerskim, sportowym, rekreacyjnym, realizowanych przez organizatora turystyki lub organizację pożytku publicznego - przypomina portal Onet.

Bon turystyczny 2022 - wyłącznie na na terenie Polski

Bon turystyczny można wykorzystać wyłącznie na ternie Polski. Katalog bazy turystycznej, która pozwala na skorzystanie z bonu, jest dostępny na stronie https://bonturystyczny.polska.travel/lista-podmiotow.

Sonda
Wykorzystałeś/aś bon turystyczny?
Najnowsze