[OŚWIADCZENIA MAJĄTKOWE] Jaki majątek ma Konstanty Radziwiłł?

2017-05-15 15:50
Konstanty Radziwiłł
Autor: East News Minister zdrowia Konstanty Radziwiłł

Minister zdrowia, podobnie jak inni członkowie rządu, zgodził się na publikację swojego oświadczenia majątkowego za 2016 r. Zdecydował się jednak na podanie tylko części swoich dochodów. Co znajdziemy w oświadczeniu majątkowym ministra zdrowia?

Konstrukcja oświadczeń majątkowych wypełnianych przez członków rządu jest bardzo specyficzna. Ministrowie mają dużą dowolność co do tego, jakie dane podadzą, a jakich nie. I tak np. muszą opisać swoje nieruchomości, ale już podanie ich wartości jest dobrowolne. Podobnie jest z zarobkami – jeśli nie mają dochodów poza swoją działalnością w rządzie czy parlamencie, nie muszą wykazywać, ile zarobili dzięki ministerialnemu stanowisku. Konstanty Radziwiłł, podobnie jak minister cyfryzacji Anna Streżyńska, zostawił tę wiadomość dla siebie. W oświadczeniu majątkowym wykazał jedynie, że w 2016 r. zarobił trochę ponad 40 tys. zł z tytułu „umów o pracę, umów o dzieło, pełnienia obowiązków społecznych (Senat), umów zleceń, innych, najmu”.

Jeśli chodzi o nieruchomości, Radziwiłł jest, wraz z żoną, właścicielem domu o powierzchni 208 m kw., jednej ósmej mieszkania o powierzchni nieco ponad 106 m kw. i 64-metrowego lokalu użytkowego. Jeśli chodzi o ruchomości, posiada aż trzy środki transportu - samochody osobowe Honda FRV 2005 (25 tys. zł) i Toyota Avensis Verso 2002 (12 tys. zł) oraz… motocykl Kawasaki Vulcan 1997 (14 tys. zł). Minister w udany sposób zarządza swoim majątkiem. Przy braku zadłużenia przekraczającego 10 tys. zł (takie trzeba wykazać w oświadczeniu majatkowym), ma aż 783 tys. zł i 14 tys. euro oszczędności!

Źródło: bip.kprm.gov.pl

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze