Konstanty Radziwiłł

i

Autor: East News Minister zdrowia Konstanty Radziwiłł

[OŚWIADCZENIA MAJĄTKOWE] Jaki majątek ma Konstanty Radziwiłł?

2017-05-15 15:50

Minister zdrowia, podobnie jak inni członkowie rządu, zgodził się na publikację swojego oświadczenia majątkowego za 2016 r. Zdecydował się jednak na podanie tylko części swoich dochodów. Co znajdziemy w oświadczeniu majątkowym ministra zdrowia?

Konstrukcja oświadczeń majątkowych wypełnianych przez członków rządu jest bardzo specyficzna. Ministrowie mają dużą dowolność co do tego, jakie dane podadzą, a jakich nie. I tak np. muszą opisać swoje nieruchomości, ale już podanie ich wartości jest dobrowolne. Podobnie jest z zarobkami – jeśli nie mają dochodów poza swoją działalnością w rządzie czy parlamencie, nie muszą wykazywać, ile zarobili dzięki ministerialnemu stanowisku. Konstanty Radziwiłł, podobnie jak minister cyfryzacji Anna Streżyńska, zostawił tę wiadomość dla siebie. W oświadczeniu majątkowym wykazał jedynie, że w 2016 r. zarobił trochę ponad 40 tys. zł z tytułu „umów o pracę, umów o dzieło, pełnienia obowiązków społecznych (Senat), umów zleceń, innych, najmu”.

Jeśli chodzi o nieruchomości, Radziwiłł jest, wraz z żoną, właścicielem domu o powierzchni 208 m kw., jednej ósmej mieszkania o powierzchni nieco ponad 106 m kw. i 64-metrowego lokalu użytkowego. Jeśli chodzi o ruchomości, posiada aż trzy środki transportu - samochody osobowe Honda FRV 2005 (25 tys. zł) i Toyota Avensis Verso 2002 (12 tys. zł) oraz… motocykl Kawasaki Vulcan 1997 (14 tys. zł). Minister w udany sposób zarządza swoim majątkiem. Przy braku zadłużenia przekraczającego 10 tys. zł (takie trzeba wykazać w oświadczeniu majatkowym), ma aż 783 tys. zł i 14 tys. euro oszczędności!

Źródło: bip.kprm.gov.pl

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki

Najnowsze