paczkomaty w Pepco

i

Autor: Shutterstock paczkomaty w Pepco

Paczkomaty

Paczkomaty InPost w nowych lokalizacjach. Wybór dość niespodziewany

2023-04-05 16:48

Jak informuje portal wiadomoscihandlowe.pl paczkomaty marki InPost pojawiły się w sklepach sieci Pepco. Skąd wybór tak nietypowej lokalizacji? okazuje się, że firma testuje nowe rozwiązania.

Paczkomaty InPost stanęły w sklepach Pepco

Firma InPost testuje nową formę współpracy - tym razem z siecią sklepów Pepco. Na terenie sklepów w Warszawie i Poznaniu pojawiły się paczkomaty.

"W sklepie Pepco, w którym dostrzegliśmy urządzenie InPostu, maszyna została schowana za kolumną. Umieszczono ją między stojakami z sukienkami i t-shirtami. Automat nie jest widoczny dla klienta zaraz po wejściu do sklepu, nie mówiąc już o widoczności z chodnika czy ulicy. I trudno się temu dziwić, bowiem urządzenie ma przecież wydawać i przyjmować paczki, a nie zajmować najcenniejszą przestrzeń na sali sprzedaży" - informuje portal wiadomoscihandlowe.pl.

Paczkomaty "InDoor" funkcjonują już od 2020 roku

Automaty umieszczane w sklepach są znacznie mniejsze niż te lokowane w strefie outdoor. Klienci mają do nich dostęp w godzinach otwarcia sklepów. Pepco to trzecia sieć z którą InPost podjął współpracę tego typu. Dotychczas paczkomaty indoor pojawiły się w Żabce oraz lokalach sieci Duży Ben.

"Pierwsze paczkomaty InDoor pojawiły się jeszcze we wrześniu 2020 r. Docelowo miały trafić do biurowców, bloków, galerii handlowych, a jeden z pierwszych paczkomatów tego typu stanął w Bibliotece Uniwersytetu Warszawskiego. InPost na koniec czwartego kwartału 2022 r. miał 19,3 tys. automatów paczkowych w Polsce" - przypomina portal bankier.pl.

Sonda
Czy korzystasz z paczkomatów?
Pieniądze to nie wszystko Witold Orłowski
Najnowsze