pieniądze

i

Autor: Pixabay Firma dotknięta zatorami płatniczymi nie jest na straconej pozycji. Swoje należności może odzyskać kilkoma sposobami, a na przyszłość, najlepszą metodą przeciwdziałania zatorom płatniczym jest sprawdzenie kontrahenta przed podjęciem współpracy i monitorowanie jego sytuacji finansowej już w trakcie

Ujawniono, ile zarabiają Polacy. Szokujące dane. Nie uwierzysz!

2021-03-17 11:46

Szokujące dane o pensjach Polaków! Ponad 5560 zł tyle wyniosło przeciętne wynagrodzenie w lutym 2021 roku i było wyższe w stosunku do ubiegłego roku o 4,5 proc. - tak wynika ze statystyk GUS. Ale kto w dobie pandemii tyle zarabia? Nawet zanim zaczęły obowiązywać obostrzenia a rząd zdecydował się na wprowadzenie lockdownu wielu Polaków na swoich kontach nigdy nie widziało takiej kwoty przelewu od pracodawcy. Dane statystyczne mówią również o wynagrodzeniach w firmach, które zatrudniają więcej niż 9 pracowników. Tu co prawda odnotowano spadek o 1,7 proc. rok do roku, ale kwota przeciętnego wynagrodzenia nadal jest wysoka i wynosi 6334,0 zł brutto.

Podobno statystyki nie kłamią, choć w te akurat niektórym będzie trudno uwierzyć. Dane statystyczne o pensjach Polaków z Głównego Urzędu Statystycznego szokują. To, co mówią statystyki nijak ma się do tego, co wielu z nas widzi na koncie bankowym po wpłynięciu na nie pensji. Ile według statystyk przeciętnie zarabia Polak? Dokładnie 5568,82 zł brutto wyniosło w lutym 2021 roku przeciętne wynagrodzenie w Polsce i, mimo pandemii, jest ono o 4,5 proc. wyższe w stosunku rok do roku – tak wynika z danych podanych GUS opublikowanych na stronie stat.gov.pl. W sektorze przedsiębiorstw, w których zatrudnionych jest powyżej 9 pracowników, co prawda zauważono spadek wynagrodzeń o 1,7 proc. rok do roku, ale przeciętne wynagrodzenie sięga aż 6334.0 zł brutto. W stosunku miesiąc do miesiąca zaś przeciętne wynagrodzenie w sektorze przedsiębiorstw minimalnie, bo 0,3 proc., wzrosło. Za powód takiej sytuacji wskazywane są m.in. przyjęcia w jednostkach oraz zwiększaniem wymiaru etatów pracowników do poziomu sprzed pandemii.

ZUS zabiera zasiłki kobietom w ciąży i za urlop macierzyński

Express Biedrzyckiej - Marek Belka: PiS podniesie podatki

Jak przeprowadzone zostały badania? Podmioty gospodarcze o liczbie pracujących 50 lub więcej osób badane zostały metodą pełną, a zatrudniające od 10 do 49 osób – metodą reprezentacyjną. Statystki dotyczą działalności gospodarczych zaklasyfikowanych do wybranych rodzajów działalności PKD 2007 i jednocześnie zatrudniających powyżej 9 osób. Źródłem danych jest „Meldunek o działalności gospodarczej” (DG-1).

Sonda
Czy uważasz, że zarobki w Polsce powinny być jawne w przypadku wszystkich - zarówno pracujących jak i emerytów i rencistow?
Najnowsze