Polskie pieniądze

i

Autor: Shutterstock

Pensje poszły w dół. Przeciętne wynagrodzenie mniejsze niż miesiąc temu

2017-08-17 16:16

W lipcu przeciętne wynagrodzenie brutto w sektorze przedsiębiorstw wyniosło 4501,52 zł. To mniej niż miesiąc wcześniej. Może to być dowód na to, że najwidoczniej wakacje nie sprzyjają podwyżkom wynagrodzeń.

GUS podał średnią płacę
W lipcu przeciętne wynagrodzenie brutto w sektorze przedsiębiorstw wyniosło 4501,52 zł – podał Główny Urząd Statystyczny. Pula to obejmuje także wypłaty nagród z zysku. Jeśli tego wpływu się nie wliczy to  przeciętne wynagrodzenie brutto w sektorze przedsiębiorstw wyniosło 4498,45 zł. Dla porównania w czerwcu br. przeciętne miesięczne wynagrodzenie brutto w sektorze przedsiębiorstw było o 6 proc. wyższe niż w adekwatnym okresie rok temu i wyniosło 4508,08 zł. Czyli śledząć dane Głównego Urzędu Statystycznego możemy zauwazyć minimalny spadek wysokości wynagrodzeń. Dane za sierpień poznamy w połowie września. Wówczas będzie można wymiernie ocenić, czy sezon wakacyjny sprzyjał większym obniżkom pensji.

Zobacz: Polska traci pół miliona zł rocznie, bo ludzie kupują podróbki

Przeczytaj: Zasiłki rodzinne - o ile wzrosną i jak będą przyznawane

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze