PiS otworzy sieć sklepów! Biedronka i Lidl w odwrocie? Zakupy jak w PRL?

2020-05-30 10:24 Maks/WSB
Piotr Duda_Mateusz Morawiecki_Andrzej Duda_górnicy
Autor: Kancelaria Prezydenta

Wielkie zakupy w sklepie PiS? Ta wiadomość musiała zszokować, a może nawet przestraszyć właścicieli zagranicznych sieci handlowych – niemieckiego Lidla i portugalskiej Biedronki. Do tej pory zajmowały one wiodące miejsce na naszym rynku. Niebawem może się to zmienić. Dla popularnych dyskontów powstać ma prawdziwa, polska konkurencja. Stworzyć ma ją… Prawo i Sprawiedliwość!

Był program Rodzina 500 Plus, Emerytura plus, Mieszkanie Plus, Senior Plus, a teraz będzie Warzywniak Plus!

Tak ma się nazywać nowa sieć handlowa, która podlegać będzie państwu. Powstanie jej zapowiada rząd Prawa i Sprawiedliwości. Jak to ma działać?

ZOBACZ KONIECZNIE: Nowa renta dla seniorów! Większość z nich o niej nawet nie słyszała! Jak dostać rentę dożywotnią?

Idea jest prosta, polegać ma na przejmowaniu mniejszych, nie zawsze radzących sobie z konkurencją sieci handlowych i przekształcaniu ich w jedną wielką, państwową spółkę. Zapowiedział to rozmowie z Money.pl wiceminister Aktywów Państwowych, Artur Soboń. Minister podkreślił jednak, że nie ma mowy o nacjonalizacji całej branży.

CO KUPIĆ NA DZIEŃ DZIECKA? Biedronka rozdaje bony na zakupy!

Rząd będzie działać „wszędzie tam, gdzie jesteśmy obecni, gdzie możemy kontraktować produkty rolne, jesteśmy w stanie zapewnić rolnikom, że rentowność ich produkcji będzie zapewniona w dłuższej perspektywie czasowej, że marże będą widoczne” – podkreślił wiceminister.

Pierwszą próbę przejęcia sieci handlowej ma zostać podjęta już w przyszłym tygodniu. Czas pokaże, czy nowe polskie sklepy podbiją serca Polaków i będą konkurencją dla popularnych w naszym kraju Lidlów i Biedronek.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj 

Super Raport 29 V (goście: Kukiz, Flisiak)

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze