Emerytury 2021

i

Autor: SHUTTERSTOCK Emerytury 2021

Emerycie! Koniec waloryzacji emerytur na starych zasadach! Rewolucja JUŻ od czerwca!

2020-05-28 5:47

Waloryzacja emerytur na nowo! Emerycie, od czerwca 2020 zapomnisz o starych zasadach waloryzacji! Od lat w Polsce system emerytalny miał ten sam problem - emerytury w czerwcu były inaczej waloryzowane, przez co mniej korzystne! Od teraz emeryci nie będą tracić nawet kilkuset złotych do końca życia! Zobacz, co się zmieni w emeryturach od czerwca 2020.

Waloryzacja emerytur zwykle kojarzy nam się z tą coroczną, która ogłaszana oficjalnie jest w czerwcu. To wtedy emeryci i renciści dowiadują się oficjalnie, o ile wzrosną ich świadczenia z ZUS. Ostatnio taka waloryzacja emerytur jest kwotowa i procentowa - do pewnego poziomu świadczenia otrzymujemy stałą podwyżkę emerytury i renty (w tym roku było to 100 złotych dla najniższej emerytury krajowej i 70 złotych dla kolejnych), a bardziej zamożni świadczeniobiorcy korzystają z waloryzacji procentowej, gdzie wysokość podwyżki zależna jest od ich świadczenia.

SPRAWDŹ: Emerytury do zmiany. Emerytura bez podatku, obywatelska i stażowa. Co z wiekiem emerytalnym?

Waloryzacja emerytur jednak obliczana jest przez cały rok. Korzystają z tego osoby, które decydują się przejść na emeryturę. Dzięki temu w każdym miesiącu mają odpowiednio wyliczone świadczenie. Osoby, które nabyły prawa emerytalne, często nie decydują się od razu na pobieranie emerytury, a wolą jeszcze popracować i pomnożyć swój kapitał w ZUS. Dodatkowo przyszli emeryci jak ognia unikali przechodzenia na emeryturę w czerwcu. Powód? Tego miesiąca wyliczenie emerytury pomijało wskaźniki waloryzacji kwartalnych. Wystarczyło przejść na emeryturę w maju czy w lipcu, by cieszyć się wyższym świadczeniem DO KOŃCA życia.

ZOBACZ! Tak PiS płaci kościołowi! 100 tys. złotych na NOWE wykładziny!

Dlatego rząd zdecydował się na zmianę. Po wielu latach przejście na emeryturę w czerwcu nie będzie oznaczało koniecznie straty dla seniora. Jego świadczenie emerytalne od 1 czerwca 2020 roku w każdym miesiącu będzie naliczane tak samo - z uwzględnieniem waloryzacji emerytur zarówno kwartalnej, jak i rocznej.

Czy to dobrze, że znika obowiązek noszenia maseczek? SONDA
Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze