Orlen

i

Autor: Paweł Dąbrowski/Super Express Orlen

Fuzja Orlenu z Lotosem

PKN Orlen podpisał umowę na gigantyczną kwotę z węgierskim MOL

2022-11-30 14:51

PKN Orlen zawarł z MOL umowę sprzedaży stacji paliw za 610 mln dolarów. Umowa ta jest jednym z elementów wdrożenia środków zaradczych w obszarze rynku sprzedaży detalicznej paliw, określonych w decyzji Komisji Europejskiej w związku z przejęcia kontroli nad Lotosem - poinformował w środę PKN Orlen.

PKN Orlen zawarł z MOL umowę sprzedaży stacji paliw

"W celu wdrożenia środków zaradczych w obszarze rynku sprzedaży detalicznej paliw, określonych w decyzji Komisji Europejskiej z dnia 14 lipca 2020 roku wyrażającej warunkową zgodę na dokonanie koncentracji polegającej na przejęciu przez spółkę kontroli nad Grupą Lotos w dniu 30 listopada 2022 roku Spółka podpisała z MOL Hungarian Oil and Gas Public Limited Company przyrzeczoną umowę sprzedaży na rzecz MOL 100 proc. udziałów w Lotos Paliwa, za cenę, na którą składa się element stały w kwocie ok. 610 mln dolarów" - podano.

Jak dodano w komunikacie element zmienny, zależny od wysokości długu netto oraz kapitału obrotowego Lotos Paliwa w dniu w którym podpisano umowę przyrzeczoną. Podpisano też umowę sprzedaży na rzecz MOL paliw, obowiązującą w okresie do 8 lat od dnia jej wejścia w życie i umowę licencyjną określającą warunki korzystania przez Lotos Paliwa ze znaków towarowych wykorzystywanych na stacjach Lotos dla potrzeb przeprowadzenia ich rebrandingu.

Sonda
Tankujesz na Orlenie?
Forum w Karpaczu 2022: Piotr Najbuk
Najnowsze

Materiał sponsorowany