Play

i

Autor: Materiały prasowe Play

Play kupuje UPC. Co to oznacza dla klientów?

2021-09-23 12:09

Francuski właściciel Playa wyłoży 7 mld zł na wicelidera polskiego rynku kablowego. Połączona grupa może namieszać na rynku. Liberty Global zgodziło się na sprzedaż UPC Polska przy wycenie w wysokości 7 mld złotych (1,8 mld USD), z uwzględnieniem długu oraz korekt kapitału obrotowego. - Od pioniera szybkiego internetu na polskim rynku do niekwestionowanego lidera prędkości, UPC od zawsze nadawał ton innowacjom w branży. - skomentował entuzjastycznie Robert Redeleanu, CEO UPC Polska.

UPC zostanie przejęte Play. "Puls Biznesu" przypomina, że pod koniec lipca francuska grupa Iliad, kontrolująca telekomunikacyjnego Playa, poinformowała o złożeniu niewiążącej oferty przejęcia spółki UPC Polska od amerykańskiego LibertyGlobal. - Teraz umowa została podpisana — na jej mocy polską sieć UPC za 7 mld zł przejmą Francuzi. Na transakcję musi się zgodzić UOKiK - podkreśla dziennik.

 Transakcja oznacza połączenie drugiego pod względem liczby klientów gracza na polskim rynku mobilnym z drugim graczem na rynku telewizji kablowej. Przypomina, że Play miał w pierwszym półroczu ponad 3,6 mld zł przychodów i 1,7 mld zł EBITDAaL (zysk operacyjny powiększony o amortyzację po uwzględnieniu kosztów leasingu), na co pracowało 12,3 mln aktywnych klientów. Tymczasem UPC - jak dodaje gazeta - w tym samym okresie osiągnęło niespełna 900 mln zł przychodów dzięki bazie 1,53 mln klientów. "W zasięgu jego sieci stacjonarnej jest łącznie 3,6 mln gospodarstw domowych" - pisze "Puls Biznesu".

- Od ponad trzech dekad nasz zespół potwierdza swój wyjątkowy talent, umiejętności i zaangażowanie, stale rozwijając biznes i wywierając pozytywny wpływ na kształt polskiego rynku. Dziś, jako uznany dostawca najwyższej jakości internetu i cyfrowej rozrywki, UPC zapewnia swoim klientom niezrównaną jakość usług, wyróżniając się jednocześnie bezprecedensowymi wynikami biznesowymi. Od pioniera szybkiego internetu na polskim rynku do niekwestionowanego lidera prędkości, UPC od zawsze nadawał ton innowacjom w branży. Teraz, razem z operatorem Play, liderem usług mobilnych w Polsce, stworzy ogólnopolskiego czempiona, który ponownie dokona transformacji polskiego rynku - skomentował Robert Redeleanu, CEO UPC Polska.

Środki pozyskane dzięki transakcji zostaną przeznaczone na cele korporacyjne Liberty Global, które mogą dotyczyć kolejnych inwestycji w rozwój naszego biznesu oraz wsparcie dla wieloletniego programu odkupu akcji.

W połączeniu z transakcją, Liberty Global zgodziło się na zapewnienie Iliadowi na okres do czterech lat dostępu do określonych usług, w tym głównie z obszaru sieci i technologii. Ostateczna wartość tej współpracy zależeć będzie od faktycznego poziomu potrzeb ze strony Iliad. Bank Credit Suisse był doradcą finansowym Liberty Global przy transakcji.

Top 10 komedii romantycznych. Te filmy o miłości musisz obejrzeć
Sonda
Lubisz oglądać telewizję?
Najnowsze