Poczta Polska

i

Autor: pixabay.com

Poczta Polska ostrzega przed fałszywymi wiadomościami e-mail

2020-11-05 13:04

Cyberprzestępcy podszywający się pod Pocztę Polską wysyłają fałszywe wiadomości e-mail, wykorzystując jej logo i nazwę – ostrzega spółka. Maile te informują o błędnie zaadresowanej przesyłce.

Fałszywe maile mają załącznik zawierający złośliwe oprogramowanie, tzw. trojan. Inną metodą cyberprzestępców jest wysyłka fałszywych wiadomości dotyczących wygranej w konkursie najnowszego modelu smartfona. Cyberprzestępcy informują, że aby otrzymać nagrodę, wystarczy kliknąć w podany link, który przekierowuje na spreparowaną stronę internetową w celu wyłudzenia danych i pieniędzy.

Policjanci zatrzymali szajkę oszustów

Spółka zgłosiła zdarzenie do Zespołu Reagowania na Incydenty Bezpieczeństwa Komputerowego. Phishing jest jedną z metod internetowego oszustwa. Ma na celu wyłudzenie od użytkownika wrażliwych danych, jak: hasła, loginy, adresy, PESEL czy numery kont bankowych i kart kredytowych. 

PRZECZYTAJ KONIECZNIE: To koniec aplikacji ENDOMONDO. Sprawdź, jak zachować swoje dane

– Informujemy, że Poczta Polska nie jest inicjatorem tych kampanii mailowych. Prosimy o czujność i uważne czytanie otrzymanych wiadomości oraz zawartych w niej linków – powiedziała Justyna Siwek, rzeczniczka prasowa Poczty Polskiej.

Najnowsze