ENDOMONDO - jak i skąd pobrać darmową, mobilną aplikację dla biegaczy?

i

Autor: thinkstockphotos.com ENDOMONDO - jak i skąd pobrać darmową, mobilną aplikację dla biegaczy?

To koniec aplikacji ENDOMONDO. Sprawdź, jak zachować swoje dane

2020-11-05 12:41

To smutna wiaodmość dla wielu sportowców. Słynna aplikacja Endomondo znika z rynku. Dzięki aplikacji wielu sportowców mogło zapisywać swoje biegowe trasy, dystans, czas, a nawet tempo wykonywanych ćwiczeń. Oprogramowanie przestanie działać z końcem 2020 roku. Zobacz, jak nie utracić swoich danych, które zostały zapisane w aplikacji.

Endomondo to aplikacja mobilna "duńskiego pochodzenia" służąca do monitorowania aktywności fizycznej w różnych dyscyplinach sportowych: bieganiu, szermierce, jeździe na rowerze, baseballu. Aplikacja została zakupiona w 2015 roku przez Under Armour za 85 milionów dolarów. Niestety, jak poinformowała firma, program zakończy swoje działanie z końcem tego roku - dokładnie 31 grudnia 2020.

ZOBACZ TEŻ: Lockdown w Polsce. Czy apteki będą zamknięte?

Co jest powodem zakończenia działalności aplikacji? Tego do wiadomości nie podano. Prawdopodobnie właściciel programu Endomondo, czyli firma Under Armour chce zachęcić użytkowników do korzystania z nowego, ale już płatnego programu. Firma zapowiedziała rozwijanie projektu płatnej aplikacji dla amatorów i zawodowych sportowców o nazwie MapMyRun. W ramach testów, przez najbliższe trzy miesiące można z niej korzystać całkowicie za darmo.

Co zrobić, aby nie utracić danych zapisanych w aplikacji Endomondo? Endomondo ma zniknąć z moblinych sklepów 31 grudnia tego roku, ale wszystkie dane użytkowników zostaną skasowane do 31 marca 2021 roku. Firma informuje, że użytkownicy będą mogli zachować wszystkie dane zapisane w aplikacji. Mogą to zrobić do 31 stycznia 2021 na dwa sposoby:- pobrać dane w formie archiwum po zalogowaniu się na stronę internetową Endomondo. Opcja pobrania pojawi się po wejściu w zakładkę "Ustawienia";

- przenieść je do aplikacji MapMyRun, która jest dostępna zarówno na smartfony z Androidem, jak i z iOS. W tym celu należy najpierw pobrać program, a następnie w Endomondo wybrać funkcję Connect i przy włączonej opcji synchronizacji kliknąć na MapMyFitness.

Niestety użytkownicy aplikacji nie będą mogli przenieść m.in. swoich rekordów, planów treningowych, celów czy listy znajomych oraz komentarzy. W razie problemów, na stronie Endomondo znajduje się poradnik, w którym dokładnie wytłumaczono, jak przenieść swoje dane krok po kroku. 

SPRAWDŹ TAKŻE: Lockdown w Polsce. Jak załatwić sprawy urzędowe? Jak działa e-ZUS?

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze