Apteka, aptekarz, farmaceuta

i

Autor: Shutterstock

Zamknięte apteki w Polsce? Lockdown trwa

2020-11-05 12:17

Wczoraj rząd zdecydował o zamknięciu m.in. galerii handlowych. Od soboty większa część sklepów będzie nieczynna. Czy apteki w centrach handlowych również będą zamknięte? Gdzie można kupić leki? Sprawdź zasady nowych obostrzeń.

W związku z rosnąca liczbą zakażeń koronawirusem, rząd zdecydował o wprowadzeniu kolejnych obostrzeń, które mają powstrzymać rozwój epidemii w Polsce. Podczas wczorajszej konferencji prasowe premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że od najbliższej soboty sklepy w galeriach handlowych będą zamknięte. Są jednak wyjątki. Chodzi o sklepy spożywcze, drogerie, punkty usługowe oraz apteki.

ZOBACZ TEŻ: W aptekach brakuje pulsoksymetrów! Ceny ostro w górę. Co to takiego?

Sonda
Czy uważasz, że za obowiązkową kwarantannę, każdy obywatel automatycznie powinien otrzymywać odszkodowanie przeliczone na podstawie minimalnej pensji krajowej?

Oznacza to, że wszystkie punkty apteczne będą otwarte. Nawet te, znajdujące się w centrach handlowych. Rząd poinformował również, że w Polsce niedługo może zostać wprowadzony całkowity lockdown. Jak powiedział premier, kolejnym stopniem obostrzeń po podejmowanych obecnie „jest tylko narodowa kwarantanna i całkowity lockdown, całkowite zamknięcie handlu, usług, również części zakładów, żeby powstrzymać najgorsze, czyli pęknięcie w całości służby zdrowia”. Czy jeśli to nastąpi, to apteki również zostaną zamknięte? W trakcie wiosennego lockdownu apteki nie były zamknięte, całkiem więc prawdopodobne, że teraz również będą czynne.

Przypominamy, że poza zamknięciem galerii handlowych, za sprawą nowych obostrzeń przestaną działać także kina i teatry, hotele i pensjonaty. Wcześniej zakazano stacjonarnej działalności restauracji i kawiarni. Dozwolona jest jedynie sprzedaż jedzenia na wynos i na dowóz. Całkowicie zamknięto również działalność centrów fitness, czy basenów.

SPRAWDŹ TAKŻE: Lockdown. Zamknięte sklepy. Czy IKEA jest czynna?

Premier ogłosił nowe obostrzenia
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze