Flaga Hiszpanii

i

Autor: SHUTTERSTOCK Flaga Hiszpanii

Zmiany w Hiszpanii

Podatek dla najbogatszych. Czy Polska pójdzie śladami Hiszpanii?

2022-09-23 16:24

Hiszpańska minister finansów Maria Jesus Montero ogłosiła w czwartek (22.09.2022r.), że państwo wprowadzi tymczasowy podatek dla najbogatszych. Zacznie obowiązywać już od 2023 r.

Hiszpania wprowadza podatek dla najbogatszych

Hiszpańska minister finansów Maria Jesus Montero zapowiedziała uruchomienie tymczasowego podatku dla najbogatszych obywateli, który zacznie obowiązywać już od 2023 r. Poinformowała, że hiszpański resort spodziewał się wzrostu gospodarczego na poziomie 4,3 proc. PKB. Według najnowszych prognoz okazuje się, że będzie on niższy i wyniesie 4 proc. 

Forum w Karpaczu 2022: Marlena Maląg

Nowy podatek będzie tymczasowy. Kiedy wejdzie w życie?

Minister finansów przekazała, że według szacunków rządu Pedro Sancheza wzrost gospodarczy do końca przyszłego roku będzie mniejszy o ok. 12 mld euro. Do obecnego osłabienia się gospodarki w dużym stopniu przyczyniła się wojna na Ukrainie. Wywołała ona kryzys także w Hiszpanii, przez co tamtejsze władze zdecydowały o wprowadzeniu nowego podatku. Podczas konferencji, która odbyła się w czwartek (23.09.2022 r.) minister oświadczyła, że podatek zostanie uruchomiony już od 1 stycznia 2023 r. i zostanie nałożony na nie więcej niż 1 proc. 47-milionowej populacji Hiszpanii.

Sonda
Byliście w Hiszpanii?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze